Antras medalis per pusvalandį: 4x100 laisvuoju stiliumi rinktinė pasidabino sidabro medaliais © LTeam nuotr.

Banska Bistricoje Europos jaunimo olimpiniame festivalyje per pusvalandį prie Lietuvos buvo įrašyti du medaliai.

Iš pradžių aukso medalį 100 m laisvuojo stiliaus plaukimo finale iškovojo 15-metė Smiltė Plytnykaitė, o vėliau ji dar su trimis savo kolegomis iškovojo sidabrą 4x100 laisvojo stiliaus plaukimo estafetėje.

Estafetės finale jaunieji lietuviai distanciją nuplaukė per 3:38.30 min.

Pirmąją vietą užėmė Italijos ketvertas (3:37.30), bronza pasidabino Vokietijos plaukikai (3:38.44).

Toks lietuvių pasiekimas yra ganėtinai unikalus per visą istoriją visuose jaunimo čempionatuose. Negana to, kad 4x100 m mišrios estafetės rungtis neperseniausiai įsirašė į didžiųjų čempionatų tvarkaraščius, estafetėje lietuviai niekada nėra iškovoję medalio tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų varžybose – tai buvo pirmas kartas.