Fantastiškas sugrįžimas į sportą: R. Meilutytė – Europos čempionė © REUTERS nuotr.

Europos plaukimo čempionatas Lietuvai baigėsi džiaugsminga nata.

Rūta Meilutytė iškovojo dar vieną aukso medalį šį sezoną. Europos plaukimo čempionato 50 m krūtine finale lietuvė finišavo pirmoji (29.59 sek).

Nuo Rūtos artimiausia varžovė, Benedetta Pilato atsiliko 0.12 sek. Italei priklauso šios rungties pasaulio rekordas (29.30 sek.).

Bronza pasidabino britė Imogen Clark (30.31 sek). Ketvirtąją vietą užėmė prie savų žiūrovų plaukusi italė Arianna Castiglioni (30.43 sek). Kotryna Teterevkova šioje rungtyje užėmė 9-ąją vietą.

Tuo tarpu, Rūtos Meilutytės nuostabus grįžimas į sportą tęsiasi. Pasaulio čempionate Budapešte birželio mėnesį lietuvė iškovojo auksą būtent 50 m krūtine, o šiandien ji triumfą pakartojo Europos čempionate. Šiose pirmenybėse plaukikė taip pat iškovojo bronzą plaukdama 100 m krūtine.

Dar įspūdingiau yra tai, kad 25-erių sportininkė pusfinalyje pagerino ilgai sau priklausiusį Lietuvos rekordą (29.45 sek) ir buvo arti net pasaulio rekordo.

Šiame Europos čempionate bronzos medalius iškovojo ir Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) su Kotryna Teterevkova (200 m krūtine).