Fantastiškas sugrįžimas: R. Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato bronzą! © REUTERS nuotr.

Rūta Meilutytė po 5 metų pertraukos grįžo į pasaulio plaukimo čempionato finalą ir iškovojo bronzos medalį.

Arti aukščiausios prabos apdovanojimo buvus 25-erių lietuvė galiausiai 100 m krūtine finalą baigė trečia ir po 7 metų pertraukos užlipo ant pasaulio čempionato podiumo.

Prieš 5 metus pasaulio čempionatas taip pat vyko Vengrijoje, Budapešte. Tuomet Rūta užėmė dvi ketvirtas vietas 50 m ir 100 m plaukiant krūtine.

Šiais metais pasaulio čempionatas vėl grįžo į Vengrijos sostinę.

Distanciją R. Meilutytė nuplaukė per 1 minutę ir 6.02 sekundes. Nuo aukso medalio lietuvę skyrė 1 dešimtoji sekundės. Aukso medaliu pasidabino italė Benedetta Pilato (1:05.93), o sidabrą iškovojo Anna Elendt (1:05.98).

Olimpinė čempionė Lilly King liko ketvirta, ją skyrė penkios šimtosios sekundės nuo lietuvės.

R. Meilutytė po 50 metrų buvo antroje vietoje, o likus 10 metrų buvo pirma, tačiau dvi varžovės ją aplenkė. Visgi toks Rūtos sugrįžimas yra geresnis nei kas nors galėjo pagalvoti.

R. Meilutytė šiais metais dar plauks 100 m krūtine ir kombinuotoje mišrioje estafetėje rytoj bei 50 m laisvuoju stiliumi.

Kotryna Teterevkova šioje distancijoje savo pasirodymą užbaigė pusfinalyje.