Lietuviai Nordic plaukimo čempionate – septinti © Unsplash nuotr.

Lietuvos sportininkai baigė pasirodymą Šiaurės Europos (Nordic) plaukimo (25 m baseine) čempionate Tartu (Estija). Susumavus trijų varžybų dienų rezultatus mūsų šalies plaukikai tarp devynių komandų užėmė septintą vietą ir aplenkė Farerų salų bei Latvijos rinktines.

Komandinės įskaitos nugalėtojais tiek jaunimo (13–17 m.), tiek ir suaugusiųjų grupėse tapo danai.

Sekmadienį lietuviai papildė apdovanojimų kraitį dar keliais medaliais.

Sidabro medalius vaikinų 4 x 100 m laisvu stiliumi estafetėje iškovojo Arnas Augustinavičius, Kostas Vaičiūnas, Kajus Rimkus ir Žygimantas Tautvydas. Lietuviai finišavo per 3 min. 23,35 sek. ir nusileido tik Norvegijos jaunimo komandai (3 min. 19,36 sek.).

Vyrų 50 m plaukimo peteliške finale trečią vietą užėmė marijampolietis Nojus Šikorskis. Nuotolį lietuvis įveikė per 24,05 sek. ir pasiekė naują karjeros rekordą. Iki šių varžybų greičiausiai N.Šikorskis buvo plaukęs per 24,48 sek.

Vaikinų 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale bronzą iškovojo panevėžietis Kostas Vaičiūnas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 49,27 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą (1 min. 52,32 sek.).

K. Vaičiūnas anksčiau pelnė sidabrą ir vyrų 400 m laisvu stiliumi rungtyje.

Asmeninių rungčių finaluose (savo amžiaus grupėse) sekmadienį taip pat plaukė Liepa Veronika Borevičiūtė (100 m peteliške – 7 vieta – 1.03,01 min.), Stela Švenčionytė (200 m nugara – 7 vieta – 2.20,20 min.), Edvinas Česnakas (100 m nugara – 5 vieta – 54,95 sek.), Dominik Grudinskij (100 m nugara – 4 vieta – 55,88 sek.), Agnė Šeleikaitė (50 m krūtine – 5 vieta – 31,91 sek.), Patricija Aškelovič (50 m krūtine – 8 vieta – 32,48 sek.). Domas Vilimas (200 m krūtine – 6 vieta – 2.17,82 min.), Herkus Andronatij (200 m krūtine – 7 vieta – 2.18,01 min.), Skaidra Valmantaitė (100 m laisvu stiliumi – 7 vieta – 57,99 sek.), Matas Činga (200 m laisvu stiliumi – 5 vieta – 1.49,40 min.) ir Karilė Ališauskaitė (200 m kompleksiniu būdu – 4 vieta – 2.19,83 min.).

Primename, kad gruodžio 5–10 dienomis Rumunijoje vyks Europos plaukimo čempionatas trumpame (25 m) baseine. Lietuvai čia atstovaus šeši mūsų šalies plaukikai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Erikas Grigaitis, Kajus Stankevičius, Adomas Gatulis ir Smiltė Plytnykaitė.