Plaukimo varžybose Kanadoje – rekordiniai lietuvės grybšniai © LTOK nuotr.

Toronte (Kanada) vykstančiame Ontarijo žiemos plaukimo čempionate sėkmingai dalyvauja 16-metė lietuvė Sylvia Statkevičius.

Lietuvos plaukikė moterų 200 m laisvu stiliumi rungties atrankoje užėmė antrą vietą, distanciją įveikė per 2 min. 1,77 sek. ir 0,02 sek. pagerino Smiltei Plytnykaitei priklausiusį šalies merginų rekordą iki 17 metų.

Finale lietuvė išlaikė antrąją poziciją ir buvo dar greitesnė – finišavo per 2 min. 0,49 sek. Sportininkės užfiksuotas rezultatas – artimas Rūtos Meilutytės dar 2014 metais pasiektam Lietuvos moterų rekordui (2 min. 0,11 sek.).

Iki šių varžybų S. Statkevičius greičiausiai buvo plaukusi per 2 min. 1,86 sek.

Priminsime, kad vasarį savo debiutiniame pasaulio čempionate Dohoje ji 200 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje užėmė 32 vietą (2 min. 3,03 sek.).

„Etobiko“ plaukimo klubui atstovaujanti lietuvė pirmąją čempionato dieną jau pasigerino 50 m plaukimo laisvu stiliumi karjeros rekordą, kai finišavo per 26,02 sek. ir taip pat iškovojo sidabro medalį.