S. Plytnykaitė – dvylikta pasaulyje © LPF/D. Kirbirkščio nuotr.

Antrąją pasaulio jaunimo plaukimo čempionato dieną atrankos barjerą vienintelė iš lietuvių sėkmingai įveikė Smiltė Plytnykaitė.

16-metė Sostinės sporto centro plaukikė antradienio vakarą pasirodė merginų 100 m laisvu stiliumi pusfinalyje.

Antrajame iš dviejų plaukimų startavusi Lietuvos atstovė nuotolį įveikė per 56,17 sek. ir finišavo septinta.

Bendroje 16-os pusfinalio dalyvių įskaitoje lietuvės laikas buvo 12-as.

Greičiausios vakare buvo plaukimus laimėjusios australės Olivia Wunsch (54.08) ir Milla Jansen (54.18).

Vietą finale garantavo 55,58 sek. rezultatas, kuris yra prastesnis nei mūsiškei priklausantis šalies moterų rekordas (54.74).

Priminsime, kad S. Plytnykaitė, kurią treniruoja Kęstutis Steponavičius, yra šios rungties 2023 metų Europos jaunimo čempionė.

Pasaulio jaunimo čempionate Netanijoje (Izraelis) Lietuvai iš viso atstovauja aštuonių plaukikų rinktinė.