Pirmoji pergalė išvykoje: svečiuose nepasidavę žalgiriečiai palaužė „AS Monaco“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ nutraukė pralaimėjimų seriją ir tuo pačiu iškovojo pirmąją pergalę šio sezono Eurolygoje.

„Žalgiris“ (4-19) svečiuose 83:82 (18:23, 18:23, 25:18, 22:18) palaužė „AS Monaco“ (12-13) ekipą.

Lietuvos čempionai vos vieną kartą šiame mače buvo priekyje ir tai buvo paskutinėmis rungtynių sekundėmis po Luko Lekavičiaus įsiveržimo į baudos aikštelę ir dvitaškio.

Žalgiriečiai nepasidavė net ir rungtynių pabaigoje, kai po Alpha Diallo jau turėjo 8 taškų deficitą (66:74), tačiau po to po tritaškį pelnė Edgardas Ulanovas ir Paulius Jankūnas, dvitaškį pridėjo Lekavičius ir per paskutines minutes „Žalgiris“ turėjo šansą išplėšti pergalę, kuom ir pasinaudojo.

Puikiai sužaidė Nielsas Giffey, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus vos per 14 su puse minutes. Vokietis tapo mačo naudingiausiu žaidėju.

Kitoje barikadų pusėje spindėjo Donatas Motiejūnas, kuris per 19 minučių pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“ nutraukė 9 pralaimėjimų seriją po šių rungtynių Eurolygoje. Tokią seriją per pastaruosius tris sezonus Lietuvos čempionai jau yra turėję tris kartus, tačiau nei karto nebuvo patirtas 10 pralaimėjimas iš eilės.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais Karaliaus Mindaugo turnyro finaliniame ketverte, kur pusfinalyje laukia „Šiaulių“ iššūkis.