Emocijų perpildytame LKL finale – Čanako išvarymas ir triuškinanti „Ryto“ pergalė © LKL.lt nuotr.

Vilniaus „Rytas“ dėjo antrąjį žingsnį link LKL čempionų titulo. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 85:63 (22:9, 29:18, 16:18, 18:18) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ ir išsiveržė finalo serijoje į priekį.

Serijoje iki keturių pergalių „Rytas“ priekyje 2-1.

Galingai rungtynes pradėjęs „Rytas“ jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą (22:9).

Antrajame kėlinyje užvirė kova ne tik aikštelėje. „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čenakas buvo labai nepatenkintas teisėjų darbu ir užsidirbo antrąją techninę pražangą. Keliaudamas iš arenos treneris pastūmė „Ryto“ strategą Giedrių Žibėną bei sukonfliktavo su vilniečių klubo prezidentu Dariumi Gudeliu.

„Rytas“ triuškino savo varžovus jau 24 taškų persvara (51:27).

Vaizdas po pertraukos visiškai nesikeitė. Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos, vilniečiai tebeturėjo solidų 25 taškų pranašumą (72:47) ir jo neišvaistė iki pat rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose rungtyniavo Gytis Radzevičius surinkęs 14 taškų, Mindaugo Girdžiūno sąskaitoje – 12 taškų.

„Lietkabelio“ komandoje 13 taškų pelnė Dorde Gagičius.