Svarbus D. Motiejūno tritaškis priartino „AS Monaco“ prie Prancūzijos čempionų titulo © ZUMAPRESS com. nuotr.

Likus 1 minutei ir 4 sekundėm iki rungtynių pabaigos Donatas Motiejūnas smeigė labai svarbų tritaškį į Vilerbano ASVEL krepšį. Lietuvio atstovaujama „AS Monaco“ įsiveržė serijoje į priekį ir priartėjo prie Prancūzijos čempionų titulo.

Serijoje 2-1 „monegaskai“ įsiveržė po 83:80 (16:20, 23:13, 20:23, 24:24) pergalės prieš kitą Eurolygos komandą žaidžiančią „Pro A“ čempionate.

Lemiamo ketvirčio metu „Monaco“ kelis kartus pirmavo 8 taškų skirtumu, tačiau priešpaskutinę minutę ASVĖL priartėjo iki 3 taškų (75:72). Tuomet svarbų tritaškį iš kampo pelnė Donatas Motiejūnas po Mike'o Jameso perdavimo.

Vilerbano ekipos gynėjas Elie Okobo dar pasižymėjo tritaškiu ir vėliau komandos apsikeitė taikliais baudos metimais, tačiau visgi skirtumas buvo per didelis ir triumfavo rungtynių šeimininkai.

D. Motiejūnas surinko 12 taškų (4/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

Centras iš Lietuvos neįprastai sužaidė daug minučių – 27 minutes ir 45 sekundes. „Ilgų minučių“ priežastis – traumuotas D-Mo dubleris Donta Hallas.

„AS Monaco“ ekipai dabar trūksta vienos pergalės iki istorinio pasiekimo klubui – pirmojo Prancūzijos titulo.