Dramą turkiškoje pirtyje pralaimėję 18-mečiai baigė kovą dėl medalių © FIBA nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė kovą dėl medalių Europos čempionate baigė.

Itin permainingoje dvikovoje lietuviai 61:64 (17:22, 10:10, 21:13, 19:13) nusileido turnyro šeimininkams turkams.

Mustafa Kemal Atatürk Karsiyaka Spor Salonu salė buvo sausakimša.

Po pirmųjų 5 minučių mače Turkijos bendraamžiai pirmavo 8 taškais (12:4), tačiau artėjant rungtynių pertraukai lietuviai grįžo į rungtynes.

Pagrindinį spurtą Lietuvos U18 rinktinė surengė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:13 ir po jo turėjo 3 taškų pranašumą (48:45).

Likus 4 minutėm iki rungtynių pabaigos lietuviai dar turėjo 6 taškų pranašumą (48:54), tačiau savo mini spurtu 6:0 atsakę turkai rezultatą prie savų žiūrovų išlygino.

Paskutinę minutę neįtikėtinai svarbų tritaškį įmetė Kajus Kublickas, kuris padėjo Lietuvai vėl pirmauti (60:59). Vis dėlto Paulius Murauskas suklydo, turkai perėmė kamuolį ir buvo prasižengta prieš Ardą Sivasą, kuris abu baudų metimus realizavo tiksliai.

Lietuviai dar turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau savo šansais nepasinaudojo nei Motiejus Krivas, nei Paulius Murauskas. Viską užbaigė taiklus A. Sivaso blokas ir tikslus baudos metimas.

M. Krivas šiose rungtynėse surinko 14 taškų, P. Murauskas – 19. Abu „Žalgirio“ auklėtiniai taip pat surinko po 14 efektyvumo balų.

Dabar Lietuvos aštuoniolikmečių Europos čempionate laukia kova dėl 5-8 vietų ir vietos kitų metų devyniolikmečių pasaulio čempionate.