Baidarininkai M. Maldonis ir A. Olijnikas – pasaulio vicečempionai! © Stop kadras

Pasaulio baidarių ir kanojų sprinto pasaulio čempionate Halifakse (Kanada) lietuviai iškovojo pirmąjį medalį.

Lietuvos baidarės įgula Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas 500 m sprinte užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalį.

Vicečempionais lietuviai tapo distanciją nuplaukdami per 1:35.56. Finale stipresni buvo tik vengrai Bence Nadas ir Balintas Kopaszas (1:34.98).

Bronzą laimėjo australų pora Jeanas Westhuyzenas ir Thomasas Greenas (1:35.85).

Į šį finalą M. Maldonis su A. Olijniku buvo patekę su trečiu rezultatu, kuomet pusfinalyje nusileido tik portugalams. Maldonis dalyvavo praeitais metais ir olimpinėse žaidynėse Tokijo mieste. Šiais metais sportininkas sėdo į dvivietę baidarę ir pradėjo varžytis šioje rungtyje.

Šiame pasaulio čempionate į finalą taip pat buvo patekusi Henriko Žustauto ir Vadimo Korobovo pora kanojų sprinte. Šalia finalo liko Lietuvos keturvietė kanoja ir A. Olijnikas invidualioje rungtyje.

22.30 val. Lietuvos laiku finale dar plauks Ričardas Nekriošius labai ilgoje, 5000 m distancijoje, baidare.