Diskvalifikacijomis pažymėtose rungtynėse – dramatiška Sakartvelo pergalė © FIBA nuotr.

Europos čempionato A grupės rungtynėse tarp turkų ir kartvelų virė emocinga kova, kuri pasižymėjo žaidėjų išvarymais.

Tbilsio mieste vykusias rungtynes po dviejų pratęsimų 88:83 (19:25, 17:8, 17:16, 15:19, 20:15) laimėjo Sakartvelas.

Likus žaisti apie 4 minutes rungtynėse Turkijos gynėjas Furkanas Korkmazas ir kartvelas Duda Sanadze kibo vienas kitam į atlapus. Krepšininkus sugebėjo išskirti tik teisėjai, kurie po ilgo pasitarimo nusprendė pašalinti abu krepšininkus iš rungtynių.

Likus 34 sekundėms rezultatas buvo lygus (66:66). Po minutės pertraukėlės Shane'as Larkinas atliko perdavimą Alperenui Šengunui, kuris įkrovė kamuolį į krepšį (68:66).

Likus 2 sekundėms, Sandro Mamukelashvili pelnė 2 taškus ir pasiuntė komandas į pratęsimą (68:68).

Vieno pratęsimo komandoms išsiaiškinti santykių nepakako. T. McFaddeno sudėtingi tritaškiai išplėšė antrąjį pratęsimą (75:75).

Antrajame pratęsime savų žiūrovų palaikomi kartvelai sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Likus 21 sekundei emocijų nevaldė Turkijos rinktinės treneris Erginas Atamanas, kuris taip pat buvo pašalintas iš rungtynių.

Turkijos rinktinės gretose Alperenas Šengunas pelnė 21 tašką, Sertačas Šanli pridėjo 15 taškų.

Sakartvelo gretose išsiskyrė Sandro Mamukelashvili pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių.