Vėl išsigelbėję prancūzai užbaigė Italijos žygį čempionate © FIBA nuotr.

Prancūzija dar kartą dramatiškai išsigelbėjo Europos čempionate ir pateko į pusfinalį.

Prancūzai po pratęsimo 93:85 (20:27, 11:11, 31:18, 15:21, 8:16) nugalėjo Italiją.

Pusfinalyje Prancūzija rungtyniaus prieš Slovėnijos ir Lenkijos poros nugalėtoją.

Pirmoje rungtynių pusėje užtikrinčiau atrodė prancūzai. Tik 31 tašką per du kėlinius praleidusi Prancūzija įgijo 7 taškų persvarą (38:31).

Trečiajame kėlinyje italai pradėjo sėkmingai atakuoti varžovų krepšį ir surinkę 31 tašką per kėlinį išsiveržė į priekį (62:56).

Prancūzų puolimą pradėjo gaivinti Thomas Heurtelis. Pataikęs 2 tritaškius ir atlikęs perdavimą Rudy Gobertui, prancūzai sušvelnino deficitą iki 3 taškų (64:67).

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos, Simone Fontecchio pataikė sudėtingą tritaškį ir priartino italus prie pergalės (75:68).

Prancūzai nekapituliavo ir  likus 35 sekundėms iki rungtynių pabaigos, po Terry Tarpey dvitaškio sumažino deficitą iki 2 taškų (77:75).

Simone Fontecchio prametė abu baudos metimus, Thomas Heurtelis išlygino rezultatą (77:77).

Paskutinis metimas priklausė Italijai, bet Simone Fontecchio lemiamas metimas skriejo pro šalį ir komandos žaidė pratęsimą.

Pratęsime Thomo Heurtelio vedami prancūzai palaužė varžovus ir šventė dramatišką pergalę.

Prancūzus į dramatišką pergalę vedė 20 taškų pelnęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs Thomas Heurtelis. Rudy Gobertas pelnę 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, Evano Fournier sąskaitoje – 17 taškų.

Italijos rinktinei po 21 tašką pelnė Simone Fontecchio ir Marco Spissu.