Geležinę gynybą pademonstravę prancūzai žais Europos čempionato finale © FIBA nuotr.

Prancūzija po 9 metų petraukos žais Europos krepšinio čempionato finale.

Vincento Collet auklėtiniai pademonstravę geležinę gynybą pusfinalyje 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18) įveikė Lenkijos rinktinę.

Prancūzų ryškus pranašumas pasimatė jau per pirmus du kėlinius. Per abu ketvirčius pirmoje pusėje „Les Blues“ neleido savo varžovams įmesti daugiau nei 9 taškų.

Po dviejų kėlinių prancūzai turėjo 16 taškų pranašumą (34:18).

Po pertraukos Prancūzija išvengė prakeiksmo, kuris juos persekioja visame čempionate, kuomet trečiasis kėlinys būdavo itin prastas. Trečiajame kėlinyje nugalėjusi ekipa atrodė itin užtikrintai, sumėtė net 30 taškų.

Po Andrew Albicy tritaškio Prancūzija įgijo 27 taškų pranašumą (52:25).

Rungtynių pabaigoje prancūzai kiek labiau atsipalaidavo, o Lenkija sugebėjo pelnyti šiek tiek daugiau taškų.

Rungtynių nugalėtojų gretose spindėjo Guerschonas Yabusele. „Real“ puolėjas pelnė 22 taškus (4/6 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Lenkijos ekipoje nesužibėjo įprasti lyderiai – M. Ponitka 7 tšk (3/10 metimai iš žaidimo) ir 4 klaidos, AJ Slaughteris 9 tšk (3/9 metimai iš žaidimo) ir 2 klaidos.