Europos čempionato finalas: Ispanija – Prancūzija (tiesiogiai) © FIBA nuotr.

Europos čempionatas pasiekė kulminaciją. Kovoje dėl Europos čempionų titulo susitinka Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės.

Ispanijos rezultatai

Ispanai A grupėje iškovojo 4 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą.

Čempionatą Ispanija pradėjo triuškinančia pergale prieš bulgarus (114:87).

Sekančiose rungtynėse ispanai iškovojo dar vieną pergalę dideliu skirtumu prieš Sakartvelą (90:64).

Vienintelį pralaimėjimą ispanai patyrė prieš belgus (73:83).

Po pralaimėjimo Ispanijos rinktinė reabilitavosi prieš juodkalniečius (82:65).

Grupės etapą ispanai baigė pergale dėl pirmosios vietos prieš turkus (72:69).

Aštunfinalyje ispanai po pratęsimo parklupdė Lietuvos rinktinę (102:94).

Ketvirtfinalyje ispanai panaikino 15 taškų deficitą ir nugalėjo Suomiją (100:90).

Pusfinalyje ispanai likvidavo 10 taškų deficitą ir parklupdė čempionato šeimininkus vokiečius (96:91)

Prancūzijos rezultatai

B grupėje rungtyniavę prancūzai iškovojo 3 pergales ir patyrė dvi nesėkmes.

Prancūzai čempionatą pradėjo pralaimėjimu prieš šeimininkus vokiečius (63:76).

Po pralaimėjimo Prancūzijos rinktinė reabilitavosi prieš lietuvius (77:73).

Vėliau sekė sudėtingos rungtynės prieš vengrus, kurie buvo įveikti tik 4 taškų skirtumu (78:74).

Paskutinėse rungtynėse prancūzai iškovojo svarbią pergalę Lietuvos rinktinei, kuomet buvo palaužta Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė (81:68).

Lemiamose grupės rungtynėse prancūzai nusileido slovėnams ir nukrito į trečiąją vietą grupėje (82:88).

Aštunfinalyje prancūzai išgyveno tikrą dramą ir po pratęsimo palaužė turkus (87:86).

Ketvirtfinalyje prancūzai išgyveno dar vieną pratęsimo dramą, kurioje įveikė Italijos rinktinę (93:85).

Pusfinalyje prancūzai nepaliko jokių šansų ketvirtfinalyje sensaciją pateikusiems lenkams (95:54).

Tarpusavio rezultatai

Ispanijos ir Prancūzijos rinktines sieja ilgametės tarpusavio kovos.

Šios rinktinės tarpusavyje yra susitikusios net 24 kartus. Ispanai pasiekė 17 pergalių, tuo tarpu prancūzai savo varžovus įveikė 7 kartus.

Paskutinį kartą prancūzai įveikė ispanus 2014 metų pasaulio čempionato ketvirtfinalyje, kuomet 65:52 palaužė tuometinius čempionato šeimininkus ispanus.

Šios rinktinės susitiko 2013 ir 2015 metų Europos čempionato pusfinaliuose.

2013 metais prancūzai triumfavo prieš ispanus (75:72), o po dvejų metų ispanai revanšavosi prancūzams (80:75).

Įdomu tai, jog abiejose pusfinaliuose buvo žaidžiami pratęsimai.

2016 metais rinktinės susitiko Rio Olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje, kur ispanai nepaliko šansų prancūzams (92:67).

Paskutinį kartą rinktinės susitiko 2021 metų liepą, kuomet sužaidė dvejas draugiškas rungtynes. Abejas rungtynes laimėjo ispanai (86:77 ir 87:79).

Ispanija – Prancūzija transliacija

Rungtynes tarp Ispanijos ir Prancūzijos bus galima stebėti internetinėse platformose TV3 play ir GO3, rungtynes taip pat transliuos TV3 kanalas. Rungtynių pradžia – Sekmadienį, 21:30 val.