R. Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą © AP nuotr.

Paskutinę varžybų Melburne (Australija) dieną aukso medaliu sužibo Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė buvo neprilygstama moterų 50 m plaukimo krūtine finale, kur distanciją įveikė per 28,50 sek.

Vakar pusfinalių etape naują planetos rekordą (28,37 sek.) užfiksavusi lietuvė finale buvo kiek lėtesnė, tačiau to pakako iškovoti auksui.

Pasaulio čempione trumpajame baseine R. Meilutytė tapo ketvirtą kartą karjeroje, o triskart – būtent šioje plaukimo rungtyje.

Antroji finišavo Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara van Niekerk, pagerinusi Afrikos žemyno rekordą (29,09 sek.), o trečia finišo sienelę palietę JAV plaukikė Lilly King (29,11 sek.). Greta prizininkių liko naują Azijos rekordą užfiksavusi kinė Qianting Tang.

Primename, kad dvigubai ilgesnės distancijos finale Melburne Lietuvos sportininkė atplaukė antra ir būtų pelniusi sidabro medalį, tačiau teisėjai mūsiškės parodytą rezultatą anuliavo dėl stiliaus taisyklės pažeidimo (atlikto daugiau nei vieno judesio delfinu kojomis po starto).