Sensacingas žygis tęsiasi: „Unicaja“ Ispanijos taurės pusfinalyje patiesė „Real“ © FIBA nuotr.

Ispanijos taurę pirmą kartą per 14 metų iškovos komanda, kurios pavadinimas nebus „Real“ arba „Barcelona“.

Pasakišką savo žygį tęsia Malagos „Unicaja“ komanda, kuri pusfinalyje 93:82 (17:19, 22:20, 27:20, 27:23) palaužė Madrido „Real“ krepšininkus.

Per pirmus 2 kėlinius nei viena komanda neišsiskyrė, rezultatas po 20 minučių buvo lygus – 39:39.

Po pertraukos „Unicaja“ pradėjo demonstruoti fantastišką puolimą. Per trečiąjį ketvirtį Andalūzijos ekipa surinko net 27 taškus ir susikrovė 7 taškų pranašumą.

Tempo Navarro auklėtiniai nestabdė ir ketvirtajame kėlinyje – likus 5 minutėms „Unicaja“ pranašumas siekė 14 taškų – 66:80.

Atkurti intrigos šiame mače karališkasis klubas nesugebėjo ir „Unicaja“ pratęsė savo sensacingą kelionę link Karaliaus taurės finalo. Ketvirtfinalyje ši komanda įveikė „Barcelona“.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Davidas Kravishas, kuris surinko 20 taškų. Dylanas Osetkowskis pelnė 14 taškų, 12 pridėjo Tysonas Carteris, 11 – Tyleris Kalinoskis, 10 – Kendrickas Perry.

„Real“ negelbėjo ir 19 pelnytų Walterio Tavareso taškų.

Finale „Unicaja“ susitiks su Badalonos „Joventut“ – Tenerifės „Lenovo“ poros nugalėtoju.

2010-2022 metais šioje Karaliaus taurėje buvo „Real“ ir „Barcelonos“ ekipų dominavimas. Prieš tai 2009 metais čia triumfavo tuometinė „Tau Ceramica“, 2008 metais laimėjo „Joventut“, o 2005 metais paskutinį kartą triumfavo šiandien į finalą patekusi „Unicaja“.

Per 13 metų „Barcelona“ laimėjo 7 kartus šią taurę, 6 kartus stipriausia komanda buvo „Real“.