Įspūdingą ketvirtą kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ išsigelbėjo Klaipėdoje © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tris kėlinius intrigos pateikė namie lyderius priėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ (10-13).

Uostamiesčio atstovai tik po atkaklios kovos 80:91 (17:23, 18:13, 33:22, 12:33) krito prieš Kauno „Žalgirį“ (19-4).

Rungtynes dviem tritaškiais pradėjo Mindaugas Girdžiūnas, prieš jo prisijungė ir Rinaldas Malmanis – 11:4. „Žalgiris“ netrukus atsakė spurtu 11:0, kurį nutraukė dar vienas M. Girdžiūno metimas (15:17). Antrajame kėlinyje Achille Polonara tritaškiu sukrovė svečiams dviženklę persvarą (34:24), tačiau „Neptūnas“ atsitiesė, o M. Girdžiūnas paskutiniu metimu prieš ilgąją pertrauką sumažino deficitą iki minimalaus – 35:36.

Trečiasis kėlinys jau priklausė šeimininkams. Visus 13 savo taškų šioje atkarpoje pelnęs Nojus Mineikis užvedė dviženklį pranašumą atnešusį spurtą – 68:56.

Lemiamame ketvirtyje rungtynių eiga dar kartą pakeitė kryptį – „Žalgiris“ surengė spurtą 23:2 ir po Edgaro Ulanovo tritaškio patys jau pirmavo vienuolika taškų (81:70). Ledus kiek išjudino R. Malmanio ir M. Girdžiūno baudų metimai. Vis dėlto per likusias minutes žalgiriečiai iniciatyvos nebeatidavė.

Šeimininkų neišgelbėjo net ir išskirtiniai individualūs pasirodymai – Austinas Wiley surinko dvigubą dublį (16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių), vos tašką pelnęs Žygimantas Janavičius išdalino net 13 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo jau trečiasis komandų susitikimas šiame sezone. Rugsėjį „Žalgiris“ startavo 79:71, o sausį laimėjo 77:46. Įdomu, kad tuomet „Neptūnas“ taip pat subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, tuomet šią atkarpą pralaimėdamas 5:21.

„Neptūnas“ šiuo pralaimėjimu prarado dviejų pergalių seriją, o „Žalgiris“ atsitiesė po praėjusio savaitgalio nesėkmės prieš Vilniaus „Rytą“ (17-5).

Kauniečiai laimėję išsaugojo pirmąją vietą, o Klaipėdos klubas bent trumpam nukrito į devintąją vietą, kol savo 23-ojo turo mačus sužais „Šiauliai“ (10-12) ir Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (10-12).