Pajūrio derbį pralaimėję „Gargždai“ debiutinį sezoną baigs vienuoliktoje vietoje © LKL.lt nuotr.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis „Betsafe-LKL“ čempionate buvo pažymėtas įspūdingu pajūrio derbiu, kuriame triumfavo šventinėmis aprangomis pasipuošęs Klaipėdos „Neptūnas“ (16-15).

Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose po permainingos kovos 91:86 (20:19, 22:28, 18:18, 31:21) patiesė „Gargždus“ (6-25) ir pagerino savo šansus pakilti iš septintosios pozicijos.

Po šio susitikimo klaipėdiečiai pavijo pagal laimėjimus Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (16-14) ir Jonavos „CBet“ (16-14) ekipas. Tiesa, jos yra sužaidusios vienu maču mažiau, bet „Neptūno“ dar lauks akistata su uteniškiais, kur spręsis ir tarpusavio pranašumo likimas.

Taip pat tapo aišku, kad „Gargždai“ debiutiniame savo sezone „Betsafe-LKL“ liks vienuoliktoje pozicijoje, kadangi Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (8-22) jau nepavejamos, o Prienų „Labas GAS“ (4-27) nebepakils iš lentelės dugno.

Šeimininkai startavo geriau (7:0), bet gargždiškiai greitai atsigavo ir po pirmojo kėlinio „Neptūno“ persvara buvo minimali – 20:19. Antrasis kėlinys buvo permainingas – „Gargždai“ iš pradžių nutolo per 8 taškus (31:23), bet klaipėdiečiai varžovus pavijo ir vėl aplenkė (38:36). Visgi sėkmingiau finišavę svečiai po pirmosios mačo dalies buvo priekyje – 47:42.

Trečiasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu (18:18) ir prieš lemiamas dešimt minučių gargždiškiai pirmavo 65:60. Nors vienu metu atsilikinėjo 12 taškų skirtumu (62:74), klaipėdiečiai likus kelioms minutėms persvėrė rezultatą (79:78). Paskutinės dvi minutės priklausė Deividui Gailiui ir Rokui Gusčiui, kurių metimai šeimininkams leido iškovoti svarbią pergalę – 91:86.

Uostamiesčio klubo gretose rezultatyviausias su 26 taškais – D. Gailius. naudingiausias buvo R. Gustys, jo sąskaitoje – 15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 30 naudingumo balų.

Geriausią karjeros mačą sužaidė Šarūnas Beniušis. Po krepšiais karaliavęs aukštaūgis prie 24 taškų pridėjo 11 atkovotų kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 26, Mindaugas Girdžiūnas 16, Rokas Gustys 15, Oskaras Pleikys 12, Matas Jogėla 10, Žygimantas Janavičius 9.

„Gargždai“: Šarūnas Beniušis 24, Ernestas Jonkus ir Julius Kazakauskas po 12, Mantas Ruikis ir Joshua Newkirkas po 11, Jylanas Washingtonas 8, Aurimas Urbonas 6.