Lietuvos U20 rinktinė palaužė ir graikus © FIBA nuotr.

Europos dvidešimtmečių vaikinų čempionate Lietuvos rinktinė (2/0) tęsia sėkmingą startą.

Vytauto Pliaugos kariauna antrajame čempionato mače 80:62 (27:16, 16:20, 19:9, 18:17) užtikrintai susitvarkė su šeimininkų graikų rinktine (1/1) ir užsitikrino pirmąją vietą C grupėje.

Grupės etapą Lietuvos dvidešimtmečiai užbaigs pirmadienį 13.30 val. susitikimu su kol kas dar nelaimėjusia Lenkijos rinktine (0/2). Tiesioginė transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Nepaisant dvikovos su lenkais baigties, lietuviai užims pirmąją vietą grupėje, nes tarpusavio mačuose įveikė tiek Kroatiją (1/1), tiek Graikiją, kurios dar turi šansų pavyti mūsiškius pagal pergales. Tai reiškia, jog V. Pliaugos auklėtiniai aštunfinalyje susidurs su paskutiniąja D grupės komanda.

Sekmadienio mače su graikais, įpusėjus pirmajam ketvirčiui, švieslentėje dar degė lygybė (11:11), tačiau kėlinio pabaiga kur kas sėkmingiau susiklostė lietuviams, kurie šovė į priekį dviženkliu skirtumu – 27:16. Iki pertraukos mūsiškių pranašumas kiek aptirpo – 43:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvių gynyba veikė nepriekaištingai, tačiau net graikams ir pradėjus rinkti taškus, savuosius atsakus pateikdavo Liutauras Lelevičius ir Titas Sargiūnas. Prieš paskutinįjį ketvirtį Lietuvos krepšininkai dar labiau nutolo – 62:45. Galiausiai lietuviai išlaikė saugų atotrūkį nuo oponentų ir pasiekė abejonių nekeliančią pergalę.

Mūsiškius į antrąjį laimėjimą iš eilės atvedė lyderių trio – 19 taškų pelnęs kapitonas L. Lelevičius, 16 pridėjęs T. Sargiūnas bei per tašką nuo dvigubo dublio likęs Motiejus Krivas (9 tšk., 12 atk. kam., 21 naud. bal.).

Lietuva: Liutauras Lelevičius 19, Titas Sargiūnas 16, Motiejus Krivas 9, Kajus Kublickas 8, Dominykas Butka ir Dovydas Butka po 7, Emilis Bartninkas 6.

Graikija: Lefteris Mantzoukas 14, Sotirios Oikonomopoulos 8, Nikolaos Plotas ir Thomas Zormpas po 6.