200 m sprinte triumfavo neįtikėtinus rezultatus pademonstravę N. Lylesas ir S. Jackson © AP nuotr.

Septintąją pasaulio lengvosios atletikos čempionato dieną Oregone įvyko du sprinto – 200 metrų bėgimo finalai. Abu finalai nenuvylė, jose buvo pasiekti istoriniai rezultatai.

Vyrų 200 m finale triumfavo Noah Lylesas, kuris distanciją nubėgo per 19.31 sek. ir artimiausią varžovą aplenkė net 0.46 sek.

19.31 sek. – yra naujas JAV rekordas. Bėgikas pagerino 26 metus gyvavusį Michaelo Johsono Jungtinių Amerikos Valstijų rekordą.

Negana to, su tokiu rezultatu N. Lylesas tapo trečiu greičiausiu žmogumi istorijoje 200 metrų distancijoje. Geresnius rezultatus yra pademontravę tik du jamaikiečiai Usainas Boltas (19.19 sek. – pasaulio rekordas) ir Yohane'as Blake'as (19.26 sek.).

Sidabro medalį finale iškovojo Kennethas Bednarekas (19.77 sek.), o bronzą – Erriyonas Knightonas (19.80 sek). Liberijos atstovą Josephą Fahnbulleh, užėmusį ketvirtąją vietą, nuo medalio skyrė 4 šimtosios sekundės (19.84 sek.).

Vyrų finale podiumas, kaip ir 100 m finale, tapo amerikietiškas.

Moterų finalas taip pat nenuvylė – čia jamaikietė Shericka Jackson demonstravo neįtikėtinus rezultatus. Ji bėgime triumfavo be konkurencijos, pademonstruodama antrą geriausią visų laikų rezultatą – 21.45 sek.

28-erių begikė 36 šimtosiom sekundėm aplenkė patyrusią savo tautietę Shelly-Ann Fraser Pryce (21.81). Trečiąją vietą užėmė britė Dina Asher-Smith (22.02 sek.).

Ketvirta liko Nigerio atstovė Aminatou Seyni, o Elaine Thompson-Herah liko vos septintoje vietoje.

21.45 sek. nugalėtojos rezultatas – naujas Jamaikos rekordas (prieš tai jis priklausė Elaine Thompson), pasaulio čempionato rekordas ir vos 0.11 sek. prastesnis už pasaulio rekordą.

Ateinančią naktį vyks moterų ieties metimo finalas, kuriame dalyvaus Liveta Jasiūnaitė.