Nordic amžiaus grupių plaukimo čempionate Lietuvos komanda – ketvirta © Unsplash nuotr.

Savaitgalį Švedijos mieste Jonšiopinge vyko Šiaurės šalių (Nordic) amžiaus grupių plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo 13-15 metų mergaitės ir 14-16 metų berniukai iš Danijos, Estijos, Farerų salų, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos.

Per dvi varžybų dienas lietuviai iš viso iškovojo aštuonis aukso, keturis sidabro ir penkis bronzos medalius.

Komandinėje įskaitoje mūsiškiai užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvius, surinkusius 235 taškus, aplenkė varžybų šeimininkai švedai (238.5 tšk.), danai (258 tšk.) ir estai (266.5).

9. Farerų salos – 11 tšk.

Sekmadienį varžybų čempione tapo Emilija Pociūtė, nugalėjusi 200 m plaukimo nugara rungtyje. Lietuvė finišavo per 2 min. 22,66 sek. Analogiškoje vaikinų rungtyje auksą pelnė Dominik Grudinskij, nuotolį įveikęs per 2 min. 8,03 sek. ir pranokęs geriausią asmeninį rezultatą (2 min. 8,28 sek.).

Dar vienas auksinis medalis atiteko Guodai Tručinskaitei, laimėjusiai 200 m kompleksinį plaukimą. Jos parodytas laikas – 2 min. 23,33 sek.

Sidabro medalį antrąją čempionato dieną 200 m nugara rungtyje iškovojo Arminas Murėnas, finišavęs per 2 min. 9,76 sek. Jis sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 2 min. 10,04 sek.