Pareiškimas: „Young Boys“ sirgaliai sukritikavo „Crvena Zvezda“ bei jų rėmėjus © Young Boys nuotr.

„Young Boys“ fanų grupuotė dar prieš antradienio startą Čempionų lygoje rėžė iš peties. 

Šveicarijos komandos ultros su dideliu pareiškimu apkaltino savo komandos varžovus pernelyg didelę komerciją, sporto plovimu bei net karo palaikymu Ukrainoje, paminėdami „Gazprom“ įmonę. 

„Young Boys“ fanai rašė: „Galėjo būti taip smagu..., tačiau vietoje kelionių planavimo, YB sirgaliai rūpinosi kitomis temomis nuo pat burtų pabaigos. 

Milijardinis futbolo verslas patapo dar didesnis, dar labiau komercinis, net ir dar labiau amoralus monstras. Kai kurios valstybės tiesiog pasyviai užsiima sporto plovimu, perimdami mažus bei didelius klubus. Pasaulio čempionai atiduodami rengti šalims, paniekindami demokratiją bei žmonių teises, o cukriniai tėtušiai perka klubus tik dėl smagumo, tačiau be didesnio suvokimo. 

Jie visi nori gauti pelno iš futbolo paversti tai į dar labiau komercinį renginį.

Mūsų G grupė tai geriausiai atspindi. Visų pirma yra „Leipzig“, kurie gėdingai bei neslėpdami to egzistuoja tam, kad būtų reklaminis stendas, bet net ir kiti mūsų varžovai, rinkoje įsitvirtinę klubai, neturėtų išvengti kritikos.

Jeigu atidžiau pasižiūrėjus, „Manchester City“ dalyvauja sporto plovime, kad Jungtiniai Arabų Emyratai bei jų žmonių teisių pažeidimai neatkreiptų dėmesio.

Net Belgrado „Crvena Zvezda“ bei jų pagrindinis rėmėjas „Gazprom“, Rusijos karo agresijos Ukrainoje rėmėjas, parodo, kad futbolas yra purvinesnis verslas nei bet kada anksčiau. Komercija, korupcija, pinigų plovimas bei moderni vergovė yra ne tik kasdieniniai dalykai klubams, tačiau ir UEFA bei FIFA, kurie per pastaruosius metus tapo svarbi dalis šio sporto. 

Kartu mes norime pasiūlyti alternatyvą per daug komerciniam futbolo verslui, kuris yra dominuojamas reklamų, rėmimų bei neaiškių investuotojų. Mes kartu palaikome sportą visiems, kuriame reikia tik kamuolio, lauko ir vartų“, – užbaigė pranešimą ultros.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos