Euforija Kaune: „Žalgiris“ tėškė antausį „Barcelonai“ © Scanpix Baltics nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (2-2) iškovojo neįtikėtiną pergalę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 73:72 (20:19, 24:16, 11:21, 18:16) nustelbė Šaruno Jasikevičiaus treniruojamą „Barceloną“ (2-2).

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ išsiskyrė fiziškumu ir puolime atkovotais kamuoliais.

Didžiausią energiją demonstravo Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas, kurie kartu pelnė 24 taškus per pirmuosius du kėlinius.

Pirmąją rungtynių pusę uždarė Keenanas Evansas pataikęs tritaškį su pražangą ir „Žalgiris“ susikrovė rekordinį 9 taškų pranašumą (44:35).

Po pertraukos „Barcos“ gretose lyderio vaidmens ėmesi Cory Higginsas. Amerikietis išvedė katalonus į priekį, tiesa, Keenano Evanso 5 taškai paeiliui atstatė lygybę prieš lemiamą ketvirtį (54:54).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirį“ kovoje laikė Keenanas Evansas ir Tomas Dimša. Lietuvis pataikė įspūdingą tritaškį, o vėliau sumetė baudų metimus ir padidino žalgiriečių persvarą iki 6 taškų (67:61).

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos, komandos kovėsi taškas į tašką, o po Nikola Kaliničiaus dvitaškio „Žalgirio“ deficitas siekė 1 tašką (69:70).

Arnas Butkevičius likus 26 sekundėms smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ įgijo 2 taškų persvarą (72:70).

Kaliničius prametė tritaškį, Evansas pataikė vieną baudos metimą (73:70). N. Laprovittola sumetė abu baudos metimus (73:72).

Evansas suklydo, bet Edgaras Ulanovas surakino Satoransky ir „Žalgiris“ iškovojo sensacingą pergalę.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam., 7 išpr. praž., 22 n.b.) ir Rolandas Šmitas (5 atk. kam.) – po 15, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša – po 6, Arnas Butkevičius 5.

„Barcelona“: Janas Vesely 12, Tomašas Satoransky, Cory Higginsas (5 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis (6 rez. perd., 2/3 trit.) – po 10, Nicolas Laprovittola ir Sertačas Šanli – po 8.