„Maccabi“ – per žingsnį nuo finalo ketverto: Intrigą rungtynių pabaigoje atgaivinęs PAO krito paskutinėmis sekundėmis © Euroleague nuotr.

Trečiosios Eurolygos atkrintamųjų serijos rungtynės tarp „Panathinaikos“ ir „Maccabi“ ekipų nesėkmingai susiklostė M. Grigonio atstovaujamai Atėnų ekipai.

Belgrade namų rungtynes žaidžiantys „Maccabi“ krepšininkai dramatiškai rezultatu 85:83 (23:11, 23:26, 21:19, 18:27) palaužė Ergino Atamano auklėtinius ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Maccabi“ krepšininkai surengė 10:0 spurtą ir greitai įgijo dviženklį pranašumą – 23:11.

Antrajame kėlinyje po greitoje atakoje pelnytų Mariaus Grigonio taškų „Panathinaikos“ komanda sumažino atsilikimą iki 7 taškų (21:28), tačiau du taiklūs Jameso Webbo dvitaškiai greitai sugrąžino dviženklį pranašumą šeimininkams – 32:21. Buvusio žalgiriečio Josho Nebo itin galingi dėjimai užvedė komandą ir Tel Avivo ekipa įgijo didžiausią pranašumą rungtynėse (46:31), bet du taiklūs varžovų tritaškiai po dviejų kėlinių leido svečiams atsilikti 9 taškais – 37:46.

Trečiame kėlinyje Tel Avivo krepšininkai dar kartą spurtavo 11 taškų be atsako ir po Jake'o Coheno tritaškio įgijo 18 taškų pranašumą (57:39). J. Nebo dar kartą dėjo iš viršaus, o K. Nunnas puolime užsidirbo nesportinę pražangą (60:44). Visgi solidžiau kėlinio pabaigą sužaidusi PAO komanda į ketvirtąjį kėlinį išėjo atsilikdami 11 taškų (56:67).

Ketvirtajame kėlinyje Atėnų ekipa prisivijo šeimininkus (69:63), tačiau „Maccabi“ sugebėjo atsilaikyti ir Lorenzo Browno bei J. Nebo vedami vėl įgijo 13 taškų pranašumą (78:65). Tačiau tai buvo ne pabaiga – PAO kilo į lemiamą spurtą ir likus mažiau nei minutei išlygino rezultatą, visgi paskutinėmis sekundėmis buvo skirti 2 baudų metimai į Atėnų komandos krepšį, kuriuos realizavo L. Brownas ir savo komandai išplėšė pergalę rezultatu 85:83.

Marius Grigonis rungtyniavo vos 9 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/3 trit.) bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Laimėtojus į priekį vedė dėjimų šou užkūręs bei arti dvigubo dublio likęs Joshas Nebo – aukštaūgio sąskaitoje 22 taškai (10/13 dvit., 2/5 baud., 9 atk. kamuoliai), L. Brownas surinko 16 (8 rez. perd.), B. Colsonas pelnė 13.

„Panathinaikos“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Kendrickas Nunnas – 25 taškai (4/13 dvit., 5/8 trit., 2/4 baud.), 17 pridėjo I. Papapetrou (6 atk. kam.), M. Lessortas 14 (6 atk. kam, 5 rez. perd.).

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį, 21:45 val. Lietuvos laiku.