V. Wembanyamos nesustabdę lietuviai patyrė triuškinančią nesėkmę © LTU basketball nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinė (7-2) neturėjo šansų atrankos rungtynėse į pasaulio čempionatą.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 65:90 (14:22, 19:21, 14:27, 18:20) neprilygo Prancūzijos rinktinei (7-2).

Lietuviai šiose rungtynėse pirmavo tik pačioje jų pradžioje, kuomet pelnė 4 taškus iš eilės (4:0). Tuomet svečiai atsakė spurtu 10:0 (4:10) ir niekada nebeleido lietuviams persverti rezultato.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (33:43), bet situacija tapo nepataisoma po trečiojo, kurį prancūzai laimėjo 13 taškų skirtumu ir įgijo 23 taškų persvarą (47:70).

Ketvirtajame kėlinyje vyko formalumai per kurį lietuviai nesugebėjo bent kiek sumažinti deficito.

Šiose rungtynėse dominavo jaunasis krepšinio talentas Victoras Wembanyama. Potencialiai pirmasis ateinančios NBA naujokų biržos šaukimas pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Sylvainas Francisko surinko 21 tašką, Damienas Inglisas pridėjo 15.

Lietuviams daugiausiai taškų pelnė Marekas Blaževičius. Jaunasis vidurio puolėjas pelnė 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Rungtynių pabaigoje taškus rinkęs Eimantas Bendžius surinko 14, Arnas Velička pelnė 8 taškus ir 7 kartus asistavo komandos draugams.

Nepaisant skaudaus pralaimėjimo, Lietuvos rinktinės situacija atrankoje į pasaulio čempionatą yra labai gera. Kitas rungtynes lietuviai žais pirmadienį išvykoje prieš Juodkalnijos rinktinę.