C grupės lyderių kovoje Slovėnija palaužė Ispaniją - L. Dončičius buvo arti trigubo dublio © Fiba.com nuotr.

Olimpinio vyrų krepšinio turnyro grupių etapas baigėsi dramatiška kova tarp Slovėnijos ir Ispanijos rinktinės, kurioje triumfavo būtent pirmoji. C grupėje abi komandos iki šiol buvo be pralaimėjimų, todėl tarpusavio dvikovoje sprendėsi sprendėsi grupės nugalėtojai.

Rezultatu 95:87 (20:24, 21:20, 27:26, 27:17) pergalę pasiekė Slovėnijos krepšininkai, kurie ir užėmė grupėje pirmą vietą.

Susitikimas prasidėjo nuo sėkmingesnio ispanų žaidimo, kurie nedideliu skirtumu, tačiau pirmavo ilgąjį laiką ir laimėjo pirmą kėlinį bei prieš ilgąją pertrauką išlaikė pranašumą. Tiesa, toks mažas pranašumas nieko nelėmė šiose rungtynėse, nors ir progų atitrūkti ispanai turėjo tiek trečiame ketvirtjye, kaip ir ketvirtame.

Likus žaisti apie dvi minutes prasidėjo Slovėnijos rinktinės bandymai lyginti rezultatą, kuris tuo metu jiems buvo neigamas keletą taškų. Sėkmingo spurto dėka pabaigoje, kur slovėnai per trumpą laiką pelnė dviženklį taškų skaičių, o ispanai tenkinosi vos trimis. Rezultatą pavyko persverti ir vėliau atlaikyti visus Ispanijos atstovų bandymus išlyginti rezultatą.

Nugalėtojų gretose daugiausiai taškų pelnė Vlatko Čančaras 22 (4/7 trit. met.), L. Dončičus pridėjo 12 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Ispanų komandoje R. Rubio pelnė 18 taškų, 14 pridėjo A. Albalde, po 12 įmetė Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas.