Lietuviai sėkmingai atidarė atvirą Belgijos plaukimo čempionatą © Unsplash nuotr.

Antverpene startavęs atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas itin sėkmingai klostosi mūsų šalies plaukikams.

Visi penktadienio rytą Wezenbergo olimpinio plaukimo centro baseine pasirodę lietuvaičiai pateko į savo asmeninių rungčių aštuntukus.

Su geriausiais rezultatais į vyrų 200 m plaukimo nugara  A finalą pakliuvo Erikas Grigaitis (2:03.32 min.) ir Kajus Stankevičius (2:04.15 min.). Finale abu kauniečiai išsaugojo savo pozicijas – nugalėtoju tapo E. Grigaitis (2:00.28 min.), o karjeros rekordą užfiksavęs K. Stankevičius finišavo antras (2:01.22 min.).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške A finale auksą iškovojo Kristupas Trepočka. Panevėžietis finišavo per 55,46 sek. ir sėkmingai įveikė visus varžovus. Į finalą K. Trepočka pateko ketvirtu rezultatu (56.21 sek.).

Analogiškoje moterų rungtyje bronzos medalį pelnė Radvilė Kerševičiūtė. Kaunietė distanciją įveikė per 1 min. 3,66 sek.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine A finale Adomas Gatulis finišavo septintas (30.04 sek.). Atrankoje panevėžietis buvo kiek greitesnis (29.79 sek.).

Šios rungties moterų finale kaunietė Agnė Šeleikaitė iškovojo trečią vietą. Ji vakare parodė 32,05 sek. rezultatą.

Tarp aštuonių greičiausių vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijos dalyvių šįryt buvo net penki lietuviai, tačiau pagal varžybų nuostatus, A finaluose gali plaukti tik po du plaukikus iš užsienio.

Dėl šios priežasties Rokas Jazdauskas (1:52.54 min.), Matas Činga (1:53.61 min.) ir Kiril Stepanov (1:54.28 min.) savo iškovotas 5-6-ą ir 8-ą vietas turėjo užleisti varžybų šeimininkams, o finale plaukė trečią vietą atrankoje užėmęs Danielis Kvederis (1:51.98 min.) ir ketvirtas buvęs Tomas Lukminas (1:52.44 min.).

Finale antrą kartą per dieną asmeninį karjeros rekordą pasigerinęs D. Kvederis distanciją užbaigė taip pat trečias (01:51.02 min.), o T. Lukminas, kuris irgi pasiekė naują asmeninį rekordą – ketvirtas (01:51.58 min.).