S. Plytnykaitė užėmė šeštą vietą Europos jaunimo čempionate © LPF/D. Kirbirkščio nuotr.

Serbijos sostinėje Belgrade vyksiančiame Europos jaunimo plaukimo čempionate ketvirtadienio vakarą pasirodė du lietuviai.

Atkakliame merginų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale 16-metė Smiltė Plytnykaitė distanciją įveikė per 25,49 sek., buvo labai arti asmeninio rekordo (25.46) ir finišo sienelę pasiekė šešta.

Bronzos medalį iškovojusi britė Skye Carter lietuvę aplenkė tik 0,08 sek.

Į finalą lietuvė pateko taip pat šeštuoju rezultatu (25.57).

Analogiškos rungties vaikinų pusfinalyje pasirodė šįryt savo bendraamžių iki 15 metų šalies rekordą (23.10) pasiekęs 14-metis Tajus Juška.

Antrajame pusfinalyje startavęs jaunasis plaukikas finišavo kiek lėčiau nei atrankoje – per 23,18 sek., o bendroje dalyvių rikiuotėje užėmė 12 vietą. Iki finalinio aštuntuko mūsiškiui pritrūko vos 0,04 sek.

Pirmuoju rezultatu į finalą pateko italas Lorenzo Ballarati (22.65).

Atrankinėse varžybose T. Juška buvo 11-as.

Kiek vėliau lietuvis dalyvavo ir vaikinų 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje. Pirmajame plaukime startavęs T. Juška nuotolį įveikė per 55,13 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą.