Į ketvirtfinalį: Lietuvos rinktinė po ilgosios pertraukos susitvarkė su Graikija © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė po 9 metų pateko tarp stipriausių aštuonių pasaulio krepšinio rinktinių.

Antrojo PČ etapo pirmoje dvikovoje Lietuva (4-0) rezultatu 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9) įveikė Graikijos rinktinę (2-2) ir to pakako, kad užsitikrinti vietą kitame etape.

Sekmadienį lauks dvikova su JAV (4-0) dėl pirmos vietos grupėje.

Kalbant apie rungtynes, viskas prasidėjo Lietuvos spurtu 7:0, tačiau graikai savo atsakymą turėjo, o pirmasis kėlinys baigėsi lygiai – 20:20.

Antrajame kėlinyje žymiai užtikrinčiau atrodę graikai spurtavo ir po dviejų kėlinių pirmavo – 39:43.

Lietuvos rinktinės lyderiai Rokas Jokubaitis su Ignu Brazdeikiu antrąją rungtynių pusę atidarė tritaškiais. Nuo atsarginių suoliuko kilęs Eimantas Bendžius taip pat žibėjo, Donatas Motiejūnas kėlinį uždarė nuostabiu tritaškiu (64:58).

Su antruoju penketu Lietuvos rinktinė ketvirtąjį kėlinį išvis pradėjo nuostabiai. Po Tomos Dimšos tritaškio skirtumas siekė 17 taškų (79:62), o rungtynių gale prasidėjo varžovų triuškinimas.

Rezultatyviausias Lietuvos gretose buvo Rokas Jokubaitis, kuris pelnė 19 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Ignas Brazdeikis, pelnęs 18 taškų.

Po 15 surinko Jonas Valančiūnas (9 atk. kamuoliai) bei Eimantas Bendžius, sužaidęs puikias rungtynes.

21 ir 17 taškų atitinkamai pelnę Walkupas su Larentzakiu Graikijos rinktinės nuo pralaimėjimo neišgelbėjo.