JAV liks be aukso: PČ pusfinalyje vokiečiai dramatiškai įveikė amerikiečius © FIBA nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė antrą pasaulio čempionatą paeiliui liks be aukso medalių.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Vokietijos rinktinė 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27) įveikė JAV rinktinę.

Pirmoje rungtynių pusėje bei bendrai visose rungtynėse komandos demonstravo uruganinį krepšinį. Po dviejų kėlinių amerikiečiai turėjo minimalią persvarą – 59:60.

Vokietijos rinktinė kiek pabėgo į priekį po sėkmingo trečiojo kėlinio.

Ketvirtajame kėlinyje po Johaneso Thiemanno dvitaškio skirtumas siekė 12 taškų (106:94), tačiau Anthony Edwardsas pelnęs 9 taškus per trumpą atkarpą sugrąžino JAV į rungtynes (106:103).

Po Austino Reaveso 4 taškų iš eilės skirtumas patapo minimalus, tačiau kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigė Andreas Obstas, dvitaškį pridėjo Dennisas Schroderis ir vokiečiai vėl turėjo solidžią persvarą (113:107). Per lemiamas atakas JAV krepšininkai buvo netaiklūs arba klydo ir pergalę šventė Europos komanda.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Vokietijos snaiperis Andreas Obstas. „Bayern“ gynėjas pelnė 24 taškus (4/8 trit.), bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Franzas Wagneris surinko 22 taškus, Danielis Theisas – 21 tšk. Po nesėkmingo ketvirtfinalio atsitiesęs Dennisas Schroderis pridėjo 17 taškų.

JAV gretose rezultatyviausi buvo Anthony Edwardas (23 tšk.), Austinas Reavesas (21 tšk.) bei Mikalis Bridgesas, kuris surinko 17 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Finale Vokietija susitiks su Serbija (15.40 val. sekmadienį), o JAV dėl bronzos medalio kausis su Kanados rinktine (11.45 val. sekmadienį).