Kova dėl medalių – baigta: ketvirtfinalyje buvo pranašesni serbai © FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko prasimušti tarp keturių geriausių planetos komandų.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:24) neprilygo Serbijos rinktinei ir nebepretenduoja į turnyro medalius.

Po pirmajame kėlinyje vykusių taškų lenktynių (25:24) lietuviai ėmė klimpti varžovų gynyboje, o Bogdano Bogdanovičiaus tritaškis prieš pat pertrauką mūsiškius nubloškė per dviženklį atstumą – 38:49. Deja, trečiajame kėlinyje atsilikimas toliau augo ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių laukė itin sunki užduotis – 55:73. Stebuklo sukurti nepavyko ir galiausiai teko patirti pirmąjį čempionato pralaimėjimą.

Iki šiol iš toli atakavę 46 proc. tikslumu, mūsiškiai tokio paties pataikymo ketvirtfinalyje nepademonstravo – tikslą pasiekė 9 metimai iš 28 (32 proc.). Pritrūko ir nuo suolelio pakilusių žaidėjų indėlio, pagal kurį oponentams nusileista 11:38.

Nuo pirmojo pralaimėjimo čempionate Lietuvos neišgelbėjo puikus Tado Sedekerskio žaidimas – puolėjas prie 14 taškų pridėjo 9 atkovotus kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą. Dviženklį taškų skaičių pelnė ir Rokas Jokubaitis (13), Jonas Valančiūnas (11) bei Ignas Brazdeikis (11).