„Lietkabelio“ šturmą atlaikęs „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę © FIBA nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (23-3) iškovojo labai svarbią pergalę siekiant pirmosios pozicijos reguliariajame sezone. Giedriaus Žibėno auklėtiniai po pratęsimo 90:86 (21:21, 26:19, 13:18, 15:17, 15:11) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (20-6).

Pirmoji rungtynių dalis vyko atkakliai ir permainingai. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (21:21), o į pertrauką „Rytas“ išėjo susikrovęs 7 taškų pranašumą (47:40).

Trečiasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo vilniečiams, kurie įgijo dviženklį pranašuma (55:42), tiesa „Lietkabeliui“ pavyko sugrįžti į rungtynes ir po D. Gagičiaus baudos metimų komandas skyrė vos 2 taškai (58:60).

Ketvirtajame kėlinyje vyko klampi ir atkakli kova, kuri galų gale nuvedė komandas į pratęsimą (75:75).

Pratęsimo metu žodį tarė Mindaugas Girdžiūnas, kuris pelnė 7 vilniečių taškus iš eilės (82:77)

Lemiama vinimi tapo Kennetho Smitho tritaškis su Gedimino Oreliko pražanga. Baudos metimą realizavęs amerikietis padidino „Ryto“ pranašumą iki 5 taškų (86:81).

„Lietkabelis“ po greito Gedimino Oreliko tritaškio (84:86) dar bandė gelbėtis, tačiau „Rytas“ išsaugojo pranašumą ir šventė svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje.

Panevėžiečių neišgelbėjo puikiai rungtyniavęs Džordže Gagičius. Jo sąskaitoje 20 taškų, Gediminas Orelikas pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

„Ryto“ gretose spindėjo Kennethas Smithas su 16 taškų, 6 atkovotais kamuoliais ir 8 rezultatyviais perdavimais. Tanneris Leissneris ir Margiris Normantas pelnė po 13 taškų.