Lietuvos rinktinė palaužė slovėnus ir kausis su latviais dėl 5-os vietos © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė sugebėjo atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Kovą dėl 5-8 vietų pradėję Kazio Maksvyčio auklėtiniai 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) užtikrintai įveikė Slovėniją ir turnyrą užbaigs maču su Latvija dėl 5-osios pozicijos.

Lietuviai kiek geriau pradėjo susitikimą ir jau pirmojo ketvirčio pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą – 33:21. Antrajame kėlinyje atotrūkis ilgą laiką išliko panašus. Nors prieš pertrauką slovėnai mūsiškių pranašumą sumažino (47:43), du tolimi metimai vėl sugrąžino dviženklį skirtumą – 53:43.

Po pertraukos slovėnai taškus dažniau rinko baudų metimais, tačiau prieš paskutiniąsias dešimt minučių Lietuva neprisileido varžovų arčiau – 75:63. Per likusį laiką mūsiškiai tik didino savo persvarą, 100-ąjį tašką baudos metimu pelnė Tadas Sedekerskis ir finalinė sirena skelbė nesunkią pergalę.

Lietuva ir vėl nuostabiai dalijosi kamuoliu – buvo atlikti 28 rezultatyvūs perdavimai. Po sunkaus ketvirtfinalio sugrįžo ir puikus tritaškių pataikymas – jų realizuota 14 iš 25 (56 proc.).

Šįkart nesustabdoma jėga buvo Jonas Valančiūnas. Kapitonas pelnė 24 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus.