Mažeikių klubą įveikęs „Lietkabelis“ priartėjo prie 5 pozicijos užsitvirtinimo © LKL nuotr.

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (15-13), kuris namie 88:82 (31:21, 14:25, 23:20, 20:16) palaužė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-18).

Mažeikių komandai reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone liko rungtynės su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“, o panevėžiečiai susitiks su tais pačiais kėdainiečiais ir „Šiauliais“.

Šalia esantis „Neptūnas“ (14-15) dar kausis su „Šiauliais“. Kadangi tarpusio pranašumas priklauso klaipėdiečiams, jei pastarieji laimės, o panevėžiečiai kris dukart, „Neptūnas“ pakiltų į penktąją vietą.

Tuo tarpu „M Basket-Delamode“ dar nėra tikra dėl septintos pozicijos, dėl kurios kovoja ir Jonavos „CBet“ (11-18). Pastarieji dar susitiks su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. Tarpusavio persvara priklauso jonaviečiams.

Gediminas Orelikas užtikrintai pradėjo rungtynes ir taip leido „7bet-Lietkabeliui“ pirmauti 19:10. Kay‘us Bruhnke ir Chauncey Collinsas skirtumą mažino (15:19), bet Deividas Sirvydis su Vyteniu Lipkevičiumi kiek stabilizavo panevėžiečių padėtį – 26:19. Skirtumas tapo dviženklis (31:21) ir taip baigėsi pirmas ketvirtis.

Giedrius Staniulis gerino „M Basket-Delamode“ situaciją, o po Lauryno Andrijausko tritaškio svečių atsilikimas teliko minimalus – 36:37. G.Staniulis galiausiai išvedė į priekį „M Basket-Delamode“ (43:42) ir minimalų pranašumą mažeikiškiai nešėsi į ilgąją pertrauką – 46:45.

D.Sirvydžio dėka šeimininkai susigrąžino pranašumą (52:48), o jį padidinęs G.Orelikas vertė Nikolą Vasilevą prašyti pertraukėlės – 57:50. Svarbius taškus pelnė K.Bruhnke, G.Staniulis ir Einaras Tubutis, tad „M Basket-Delamode“ išliko šalia oponentų – 62:63. Lygybę rungtynėms grąžino G.Staniulis (64:64), tad viskas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje.

Baudų metimais „7bet-Lietkabelis“ atgavo persvarą (75:68) ir nepaisant G.Staniulio šou, mažeikiškiai kurį laiką niekaip nepriartėjo grėsmingiau. E.Tubutis ir M.Paliukėnas viltį gyvą išlaikė (77:82), bet M.Vasilevas netrukus gavo techninę pražangą. Po šeimininkų pražangų skirtumas tirpo iki 2 taškų (82:84), bet svarbius baudų metimus realizavo ir V.Lipkevičius – 86:82. Liko 14 sek., K.Bruhnke klydo ir pergalės šeimininkai nebepaleido.

G.Staniulis žaidė efektyviausią karjeros mačą „Betsafe-LKL“ ir pelnė 28 taškus, atkovojo 16 kamuolių bei rinko 45 naudingumo balus per 34 minutes.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 17, Gediminas Orelikas 16 (4/7 trit.), Martynas Varnas 14, Vytenis Lipkevičius 11, Džordže Gagičius 9.

„M Basket-Delamode“: Giedrius Staniulis 28 (16 atk. kam., 45 n.b.), Kay‘us Bruhnke 14, Martynas Paliukėnas 13 (10 rez. perd.), Einaras Tubutis 11, Chauncey Collinsas 8.