Nervų karą laimėjusi Japonija – olimpinėse žaidynėse © FIBA nuotr.

Japonijos rinktinė antrą kartą iš eilės žais olimpiniame krepšinio turnyre.

O grupės rungtynėse Japonija (3-2) rezultatu 80:71 (17:19, 33:18, 23:18, 7:16) įveikė Žaliojo Kyšulio rinktinę (1-4) bei pasiekė geriausią rezultatą tarp Azijos rinktinių.

Azijos atstovai puikiai sužaidė antrąjį kėlinį po kurio turėjo 13 taškų pranašumą (50:37). Po pertraukos viskas toliau klostėsi sėkmingai.

Visgi į rungtynių galą prasidėjo nervų karas. Po Walterio Tavareso baudos metimo Žaliasis Kyšulys priartėjo iki vieno metimo skirtumo (74:71).

Lemiamu metu Japoniją patraukė natūralizuotas amerikietis Joshua Hawkinsonas, kuris pelnė 6 taškus iš eilės.

Hawkinsonas pelnė 29 taškus iš viso. Keisei Tominaga pridėjo 22 taškus, Yuki Kawamura – 14.

Walteris Tavaresas sužaidė geriausias turnyro rungtynes. „Real“ centro puolėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 14 kamuolių, blokavo 3 metimus bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Japonija praeitoseo olimpinėse žaidynėse dalyvavo kaip šeimininkai, o šįkart pateko per pasaulio čempionatą. Kitąmet prie jų galės prisijungti ir „Lakers“ puolėjas Rui Hachimura.