Puikų žaidimą demonstravę serbai – pasaulio čempionato finale © FIBA nuotr.

Serbijos rinktinė po 9 metų vėl žais pasaulio čempionato finale.

Bogdano Bogdanovičiaus vedama rinktinė 95:86 (23:15, 29:24, 23:24, 20:23) pusfinalyje įveikė Kanados krepšininkus.

Kaip ir susitikime su Lietuva, taip ir pusfinalyje serbai demonstravo kibią gynybą. Po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų buvo dviženklis – 52:39.

Antroje rungtynių pusėje kanadiečiams priartėti taip ir nepavyko. Geriausiu atveju, ketvirtajame kėlinyje po RJ Baretto metimų nuo baudos linijos serbų pranašumas aptirpo iki 10 taškų – 86:76.

Kanados metimai iš toli toliau skriejo pro šalį, o lyderio vaidmens kitoje aikštelės pusėje ėmėsi Bogdanas Bogdanovičius. „Hawks“ gynėjas per 3 minutes pelnė 7 taškus, o po jo dvitaškio skirtumas buvo jau nepanaikinamas – 95:79.

Rungtynių gale Kanada dar sušvelnino rezultatą.

B. Bogdanovičius pelnė 22 taškus šiame mače bei surinko 28 naudingumo balus. Po 16 taškų pridėjo Ognjenas Dobričius ir Nikola Milutinovas. Vėl nuostabiai gynyboje stovėjęs Aleksa Avramovičius surinko 10 taškų bei perėmė 2 kamuolius.

Rezultatyviausias Kanados gretose buvo RJ Barettas, kuris surinko 23 taškus. 16 pelnė Dillonas Brooksas, o anksti pražangų prisirinkęs Shai Gilgeous-Alexanderis mačą baigė su 15 taškų.

Serbija finale susitiks su JAV-Vokietijos poros nugalėtoju.