S. Vezenkovo nesulaikę lietuviai vis tik iškovojo pergalę Bulgarijoje © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė atrankoje į pasaulio čempionatą iškovojo itin sunkią pergalę Bulgarijoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 70:72 (22:16, 8:18, 25:17, 15:21) įveikė bulgarus.

Šias rungtynes komandos pradėjo apylygiai, po 8 minučių pirmavo Lietuva (12:16), tačiau tuomet Bulgarija atsakė spurtu 10:0.

Antrajame ketvirtyje visiškai dominavo lietuviai, jį laimėdami 18:8. Trečiojo kėlinio metu užtikrinčiau atrodė bulgarai.

Likus maždaug 7 minutėm iki rungtynių pabaigos Bulgarija turėjo jau 10 taškų pranašumą (61:51). Visgi lemiamu metu Lietuvą į priekį vedė Marius Grigonis su Ignu Brazdeikiu. Iš NBA atvykęs puolėjas draskė bulgarų gynybą prasiveržimais, o Grigonis buvo taiklus tritaškiais.

Mačo gale viską uždarė taiklus Eigirdo Žukausko baudos metimais.

Šiose rungtynėse lietuviai visiškai neuždarė Bulgarijos rinktinės lyderio Saša Vezenkovo. „Olympiacos“ puolėjas pelnė 29 taškus (11/23 metimai iš žaidimo) ir buvo didelis galvos skausmas Lietuvos gynybai.

Tai buvo penktoji Lietuvos rinktinės pergalė iš penkių. Pirmadienį lietuviai susitiks su čekais, o bulgarai su Bosnijos ir Hercegovinos komanda.