Trilerį išgyvenusi „Anadolu Efes“ – antroji Eurolygos finalo ketverto dalyvė © ZUMAPRESS com. nuotr.

Stambulo „Anadolu Efes“ tapo antrąją Eurolygos finalo ketveto dalyve. Ergino Atamano auklėtiniai 75:70 (19:11, 23:32, 20:15, 13:12) nugalėjo Milano „AX Armani“ krepšininkus.

Seriją iki 3 pergalių Eurolygos čempionai laimėjo rezultatu 3-1.

Pirmasis kėlinys vyko pagal „Anadolu Efes“ scenarijų. Puikiai gynyboje dirbę Stambulo krepšininkai susikūrė 8 taškų pranašumą (19:11).

Antrajame kėlinyje Milano krepšininkai atsigavo ir likvidavo turėtą deficitą. Po Luigi Datome dvitaškio „AX Armani“ įgijo minimalų pranašumą (43:42).

Po pertraukos Eurolygos čempionai vėl pradėjo rodyti savo jėgą. Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos „Anadolu Efes“, po Tiboro Pleisso baudos metimų, padidino savo pranašumą iki dviženklio (62:52). Tiesa, be kelių svarbių krepšininkų rungtyiaujantys Milaniečiai nepasidavė. „AX Armani“ užbaigė kėlinį 2 tritaškiais (58:62).

Ketvirtajį kėlinį dar 2 tritaškiais pradėję Milano krepšininkai išsiveržė į priekį (64:62). Rungtynių pabaigoje vyko tikra drama. Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos „Anadolu Efes“ išlygino rezultatą (68:68).

Likus 30 sekundžių iki kėlinio pabaigos Milano krepšininkai turėjo šansą išlyginti rezultatą, bet Luigi Datome ir Shavonas Shieldsas prametė iš toli, o Shane'as Larkinas padėjo tašką serijoje sumesdamas abu baudos metimus (73:68).

„Anadolu Efes“ gretose fenomenalų pasirodymą surengė Tiboras Pleissas pelnęs 25 taškus ir surinkęs net 37 naudingumo balus. Vasilije Micičius pridėjo 20 taškų.

Milano ekipoje spindėjo veteranas Luigi Datome surinkęs 21 tašką.