Po pertraukos įsivažiavę Lietuvos 20-mečiai žengė į ketvirtfinalį © FIBA nuotr.

Podgoricoje (Juodkalnija) baigėsi Europos U20 krepšinio čempionato grupių etapas.

Antrąją vietą C grupėje užėmę Lietuvos 20-mečiai sugebėjo įveikti aštunfinalio barjerą ir patekti tarp 8 stipriausių čempionato rinktinių.

Lietuviai 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) palaužė Vokietijos bendraamžius. Ketvirtfinalyje jaunių laukia Prancūzijos ir Portugalijos rinktinių poros nugalėtojas.

Pirmasis kėlinys Lietuvos jauniams sekėsi sunkiai. Varžovai lengvai rinko taškus, tuo tarpu mūsiškiams niekaip nepavyko prisitaikyti iš tolimo nuotolio  (18:25).

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nesikeitė. Nepaisant pagerinto gynybos, lietuviams patiems sunkiai sekėsi atrakinti kelius link varžovų krepšio (35:42).

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Lietuviai visiškai surakino varžovus gynyboje, tuo tarpu ir patiems pavyko pataikyti savo susikurtus metimus. (57:54).

Ketvirtajame kėlinyje, mūsiškiai tęsė sėkmingą atkarpą. Mantas Rubštavičius pataikė kelis metimus ir jauniai susikrovė dviženklę persvarą (66:56).

Vokiečiai nekapituliavo ir likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos sumažino deficitą iki 2 taškų (69:67). Tiesa, lietuviai greitai sugebėjo vėl pabėgti į priekį pelnydami 5 taškus paeiliui (74:67). Susikurtos persvaros lietuviai nebepaleido ir sugebėjo iškovoti sunkią pergalę aštunfinalyje.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Mantas Rubštavičius surinkęs 24 taškus, Dominykas Stenionis pelnė 13, Dovydas Butka – 12 taškų.