Europos taurėje D. Sirvydžio šou lemiamame ketvirtyje neužteko – „7Bet-Lietkabelis“  krito namuose © LKL nuotr.

14-ose Europos taurės turo rungtynėse Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ (5/9) namuose patyrė nesėkmę.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose rezultatu 84:92 (13:26, 25:22, 20:18, 26:29) apmaudžiai nusileido Las Palmo „Gran Canaria“ (11/3) ekipai.

Ispanijos klubas nutraukė 3 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Pirmajame kėlinyje užtikrinčiau atrodė svečiai. Nors Panevėžio ekipa taškų kraitį atidarė pirma, tačiau jau pirmosiomis minutėmis atidavė iniciatyvą „Gran Canaria“ krepšininkams. Likus kiek daugiau nei 4 minutėms iki kėlinio pabaigos, po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio rezultatą pavyko išlyginti (13:13), tačiau paskutinėje kėlinio  atkarpoje Ispanijos klubas spurtavo 10:0 ir į antrąjį kėlinį išėjo turėdami dviženklę persvarą – 13:23.

Antrajame kėlinyje „7Bet-Lietkabeliui“ varžovų pavyti nesisekė, o kėliniui įpusėjus po taiklių Amaro Gegičiaus baudos metimų varžovų persvarą pakilo iki 16 taškų (22:38). Visgi antrą kėlinio dalį laimėję 16:7 panevėžiečiai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 7 taškais – 38:45.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu N. Brussino tritaškiu metimu, po kurio varžovai įgijo dviženklę persvarą (38:48), tačiau Nenado Čanako auklėtiniai spurtavo 8:0 ir per dvi trečio kėlinio minutes beveik išlygino rezultatą (46:48). Kėlinio viduryje Ispanijos klubui vėl pavyko atitrūkti 8 taškais (53:61), visgi geriau kėlinio pabaigą sužaidęs „7Bet-Lietkabelis“ į lemiamą ketvirtį išėjo turėdami 5 taškų deficitą – 58:63.

7 iš eilės Deivido Sirvydžio taškai atidarė ketvirtojo kėlinio taškų sąskaitą, o „7Bet-Lietkabelis“, neskaitant pirmųjų rungtynių taškų, pirmą kartą rungtynėse įgijo pranašumą (65:63). Varžovai atsakė trimis baudų metimais, tačiau Deividas Sirvydis dar kartą išvedė panevėžiečius į priekį pataikydamas tritaškį (68:66). Sirvydis ir toliau tempė komandą, o rungtynių kova vyko taškas į tašką. Visgi varžovai vėl rado būdą atitrūkti ir po taiklaus Andrew Albicy baudos metimo Ispanijos klubas įgijo 6 taškų pranašumą (73:79). Tačiau dar 5 iš eilės Deivido Sirvydžio taškai sumažino atsilikimą iki minimalaus (78:79). Varžovai vėl spurtavo 6:0 ir likus kiek daugiau nei minutei susikrovė 7 taškų pranašumą (78:85). Per likusį laiką Panevėžio ekipai išsigelbėti nepavyko ir „Gran Canaria“ šventė pergalę rezultatu 84:92.

„7Bet-Lietkabelį“ į priekį vedė nuostabų ketvirtajį kėlinį sužaidęs Deividas Sirvydis. Ketvirtajame kėlinyje lietuvis pelnė 19 taškų, o iš viso jo sąskaitoje 31 taškas, Dovis Bičkauskis pridėjo 11 (7 rez. perdavimai), Gediminas Orelikas 11, Vytenis Lipkevičius 9.

„Gran Canaria“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 23 taškus surinkęs Ethanas Happas (7 atk. kamuoliai), Nicolas Brussino 16 (6 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai), Miquelis Salvo 11.

„7Bet-Lietkabelis“ B grupėje rikiuojasi 8-oje pozicijoje. Kitas Europos taurės rungtynes panevėžiečiai žais sausio 17 dieną išvykoje prieš „JL Bourg“ (11/2) ekipą.