Atkrintamųjų serijos finiše – neįtikėtiną dramą po pratęsimo laimėjusios Š. Jasikevičiaus „Fenerbahce“  triumfas © AFP nuotr.

Penktosios Eurolygos atkrintamųjų serijos rungtynės Monake padovanojo itin dramatišką krepšinio šou.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahce“ po pratęsimo rezultatu 80:79 (13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9) paskutinių sekundžių dramoje palaužė šeimininkus – Monako „AS Monaco“ krepšininkus ir iškovojo kelialapį į Eurolygos finalo ketvertą Berlyne.

Nerezultatyviame pirmajame kėlinyje nei viena komanda neįgijo svaraus pranašumo – 15:13.

Antrą kėlinį geriau pradėję „AS Monaco“ krepšininkai įgijo 7 taškų pranašumą (20:13). Šeimininkai persvarą išlaikė pusę kėlinio, kol po tritakšį pataikė Marco Guduričius ir Nate'as Sestina ir sumažino atsilikimą iki minmalaus (29:30). Ketvirčio pabaigoje svečiai vėl atsilikinėjo 8 taškais (32:40), visgi Scottie Wilbekino tritaškis leido Stambulo „Fenerbahce“ atsilikti 5 taškais – 35:40.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahce“ persvėrė rezultatą (48:47), bet Monako krepšininkai atsakė 8:0 atkarpa (55:48), į kurią atsakė solo Tariko Biberovičiaus šou ir vėl išvedė Šarūno Jasikevičiaus auklėtinius į priekį – 56:55.

Kovingame ketvirtajame kėlinyje dominavo gynyba, o „Fenerbahce“ laikė trapų pranašumą. Likus 45 sekundėms iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus (70:70). Per pagrindninį laiką nugalėtojas nepaaiškėjo ir penktosios serijos rungtynės nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsime komandos žaidė apylygiai, visgi likus kiek daugiau nei minutei „AS Monaco“ pirmavo 3 taškais (77:74). Nickas Calathesas smeigė tritaškį iš krašto ir išlygino rezultatą (77:77). Mike'as Jamesas vėl išvedė šeimininkus į priekį (79:77), tačiau tas pats N. Calathesas dar kartą šaltakraujiškai realizavo tritaškį ir nulėmė savo komandai itin dramatišką pergalę rezultatu 80:79

„AS Monaco“ gretose puikias rungtynes dar kartą sužaidė Donatas Motiejūnas – jo sąskaitoje 16 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, po kartą atliko rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį, blokuotą metimą ir surinko 20 naudingumo balus.

Laimėtojų herojus N. Calathesas pelnė 14 taškų (3/10 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), S. Wilbekinas taip pat pridėjo 14, T. Biberovičius 13, M. Guduričius 10.

Pralaimėtojų gretose 20 taškų surinko M. Jamesas (3/7 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), E. Okobo surinko 15 (5 rez. perd.), A. Diallo 10.