Dramatiškame Eurolygos finale – „Anadolu Efes“ triumfas © REUTERS nuotr.

Stambulo „Anadolu Efes“ triumfuoja. Ergino Atamano auklėtiniai po dramatiškos finalo kovos palaužė Madrido „Real“ ekipą ir tapo Eurolygos čempionais antrą kartą iš eilės. Rungtynes Stambulo krepšininkai laimėjo 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15).

Pirmajame kėlinyje dominavo Walteris Tavaresas surinkęs 17 naudingumo balų, tačiau karališkajam klubui toli nuo varžovų pabėgti nepavyko (15:14).

Antrajame kėlinyje tęsėsi nerezultatyvi kova. Vasilije Micičius ir Shane'as Larkingas tempė „Anadolu Efes“, tuo tarpu „Real gretose du tritaškius smeigė Anthony Randolphas. Po dviejų kėlinių Madrido komanda susikrovė 5 taškų persvarą (34:29).

Po pertraukos Tiboras Pleissas pelnė 7 taškus Stambulo komandai, o „Real“ nepataikė tritaškių iš patogių padėčių. Prieš lemiamą finalo ketvirtį – „Real“ ekipos 2 taškų pranašumas (42:40).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Vasilije Micičiaus sudėtingu tritaškiu metimu (43:42). Tiesa, įpusėjus ketvirčiui „Real“ veteranas Sergio Lullas pataikė tolimą metimą ir vėl išvedė Madrido ekipą į priekį (50:49). Likus 1:39 minutės Walteris Tavaresas baudos metimu sušvelnino deficitą iki minimumo (55:56), tačiau kitoje aikštelės pusėje netaiklų Micičiaus metimą pataisė Pleissas (55:58).

Likus 17 sekundžių Stambulo krepšininkai turėjo kamuolį ir 14 sekundžių atakai. „Real“ nusprendė neprasižengti, o tai lėmė, jog Shane'as Larkinas prametė tritaškį paskutinę atakos sekundę. „Real nesugebėjo atkovoti kamuolį ir rungtynių laikmatis ištiksėjo.

Čempionų gretose 23 taškus pelnė Vasilije Micičius, Tiboras Pleissas pridėjo 19.

„Real“ komandos neišgelbėjo 14 taškų surinkęs Walteris Tavaresas.