L. Dončičiaus sugrįžime į Madridą – dviženklį „Mavericks“ pranašumą panaikinusio „Real“ pergalė © USA Today Sports nuotr.

Luka Dončičius grįžo į Madridą – slovėno atstovaujama Dalaso „Mavericks“, žaidžianti NBA lygoje, draugiškose rungtynėse susitiko su Eurolygos čempionais – Madrido „Real“.

Rezultatyvumu pasižymėjusiose rungtynėse šeimininkai rezultatu 127:123 (38:37, 27:34, 25:28, 37:24) nugalėjo Jasono Kiddo treniruojamus „Mavericks“ krepšininkus.

Tai jau trečiasis kartas istorijoje, kai karališkasis klubas draugiškose rungtynėse nugali ekipą, rungtyniaujančią NBA lygoje. Per 9 tokius susitikimus, Madrido klubui tai pavyko padaryti tik 2007 metais prieš Toronto „Raptors“ ir 2016 metais prieš Oklahomos „Thunder“ ekipas.

Rungtynes stebėjo ir buvęs „Real“ komandos žaidėjas Jonas Mačiulis.

Tiesa, L. Dončičiaus rungtynių laikas buvo ribojamas dėl žaidėją kamuojančios blauzdos traumos slovėnas žaidė tik 5 minutes, per kurias spėjo pasižymėti 9 taškais (3/5 trit.), atlikti rezultatyvų perdavimą ir kartą suklysti.

„Real“ išlaikė rungtynių pranašumą beveik visą pirmąją pusę, tačiau Dalaso ekipa panaikino 8 taškų deficitą (57:49) ir prieš ilgąją rungtynių pertrauką susikrovė 6 taškų pranašumą (65:71).

Trečiajame kėlinyje „Mavericks“ atitrūko ir įsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (82:96), tačiau Madrido ekipa ginklų nesudėjo ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje, po Guerschono Yebusele tritaškio, išlygino rungtynių rezultatą – 118:118.

Tuomet prasidėjo „Real“ argentiniečio šou – Facundo Campazzo pelnė net 7 taškus iš eilės ir nulėmė rungtynių baigtį. Eurolygos čempionai šventė pergalę rezultatu 127:123.

„Real“: Facundo Campazzo 20 (3/4 dvit., 3/9 trit., 5/6 baud., 8 rez. perd.), Vincentas Poirier (10 atk. kam., 6 blk.) ir Sergio Llullas (5/8 trit.) po 19, Guerschonas Yabusele 18 (9 atk. kam.), Rudy Fernandezas 14 (4/10 trit.).

„Mavericks“: Timas Hardaway Jr. 21 (3/5 dvit., 5/14 trit.), Dwightas Powellas ir Sethas Curry po 13, Luka Dončičius, Jadenas Hardy ir Joshas Greenaspo surinko po 9 taškus.