Sėkminga sezono pradžia tęsiasi: „Žalgirio“ tritaškių lietus nuplovė „Baskonia“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (3-1) Eurolygos dvigubą rungtynių savaitę baigė su pergale.

Išvykoje Lietuvos čempionai 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (1-3).

„Žalgiris“ solidžiai pradėjo rungtynes. Po Brady Maneko tritaškių salvės antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai turėjo 16 taškų pranašumą – 30:14. Vis dėlto „Baskonia“ sugebėjo svariai sumažinti pranašumą prieš ilgąją pertrauką.

Gerą žaidimą ir po pertraukos išlaikę žalgiriečiai po Keenano Evanso baudos metimų vėl turėjo solidžią dviženklę persvarą – 66:49.

Antroje rungtynių pusėje fantastiškai atrodęs Chima Moneke sugrąžino baskus į rungtynes – 80:76.

Paskutiniame ketvirtyje svarų indėlį įnešė Dovydas Giedraitis, jo taškai neleido šeimininkams dar labiau priartėti. Galiausiai „Žalgiris“ sėkmingai puolė bei išlaikė persvarą ir šventė pergalę.

Rezultatyviausias Lietuvos ekipos gretose buvo Rolandas Šmitas, kuris pelnė 21 tašką ir atkovojo 8 kamuolius. Brady Manekas, tuo tarpu, atkovojo net 14 kamuolių ir surinko 17 taškų (5/5 trit.).

Keenanas Evansas pelnė 14 taškų, po 13 pridėjo Dovydas Giedraitis ir Tomas Dimša.

„Žalgiris“ fantastiškai metė iš toli. 14 tritaškių pasiekė tikslą iš 21 bandymo (67 proc.).

Varžovų gretose Tadas Sedekerskis surinko 6 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir mačą baigė su 11 naudingumo balų.

Chima Moneke surinko net 32 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir pelnė 37 naudingumo balus. Markusas Howardas atseikėjo 26 taškus svečiams iš Kauno.

Kitą savaitę „Žalgiris“ namuose priims „Valencia“.