PČ debiutantų mušyje – R. Šmito vedamos Latvijos pergalė © FIBA nuotr.

Indonezijoje, Džakartos mieste startavusi pasaulio čempionato H grupės kova tarp Latvijos ir Libano komandų baigėsi dominuojančia italo trenerio Luca Banchi auklėtinių pergale.

Pasaulio krepšinio čempionato debiutuojančių rinktinių susitikime Latvijos rinktinė (1-0) puolimo rungtynėse be didelių sunkumų 109:70 (27:17, 28:13, 27:18, 27:22) įveikė Libano nacionalinę rinktinę (0-1).

Pirmos rungtynių minutės prasidėjo atkakliai, komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau dar pirmojo kėlinio antrojoje pusėje įsibėgėjęs latvių greitas puolimas ir tolimi šūviai leido jiems sparčiai atsiplėšti – 27:17. Antrojo kėlinio pradžioje tempo ir puikaus pataikymo iš toli nepaleidę latviai ir toliau krovėsi solidų pranašumą. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi užtikrintu latvių dominavimu – 55:30.

Antrojoje rungtynių dalyje puolimas ir toliau dominavo. Libano komandai stipriau pasiprišinti ir atgaivinti intrigos nepavyko. Rinktinės lyderių Rolando Šmito ir Dairio Bertanio vedami latviai griovė varžovų gynybą, o rezultatas trečiojo kėlinio pabaigoje tapo triuškinamu (82:48).

Ketvirtajame kėlinyje didžiulis latvių pranašumas išliko pastovus, o tai Latvijos rinktinei leido įsirašyti pirmąją pasaulio čempionato pergalę rinktinės istorijoje.

Latvijos rinktinėje itin rezultatyviai rungtyniavo Dairis Bertanis, jo sąskaitoje 20 taškų (6/7 trit.) ir 4 rez. perdavimai. Rolandas Šmitas surinko 17 taškų (7/7 dvit.) ir 7 atkovotus kamuolius. Latvijai dviženklį taškų skaičių surinko net 7 žaidėjai – prie R. Šmito ir D. Bertanio prisidėjo A. Gražulis (12 taškų, 7 atkovoti kamuoliai), K. Žoriks (11 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai), A. Pasečniks, A. Škele ir Davis Bertanis surinko po 10 taškų.

Libano rinktinėje išsiskyrė rezultatyvumu išsiskyrė S. E. Darwichas (19 tšk., 5 rez. perdavimai, 8/12 dvit.), O. Spellmanas (18 tšk.) bei W. Arakji (14 tšk. ir 8 rez. perdavimai).

Sekmadienį vyksiančiose antrose H grupės rungtynėse Latvijos rinktinė susidurs su Prancūzijos nacionalinės rinktinės krepšininkais, Libano rinktinė bandys pranokti ryškių krepšinio žvaigždžių ir ambicijų nestokojančią Kanados rinktinę.