Charakterį pademonstravęs „Žalgiris“ iš Bolonijos grįžta pergalingomis nuotaikomis © Žalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (1-0) išlipo iš dviženklio deficito ir iškovojo pirmąją pergalė Eurolygoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Bolonijoje 82:79 nugalėjo „Virtus“ krepšininkus.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes ir po Tomo Dimšos tritaškio įgijo 8 taškų persvarą (10:2).

Tiesa. po Luca Banchi paprašytos minutės pertraukėlės, vaizdas aikštelėje pasikeitė, o italai išsiveržė į priekį (15:23).

Didžiąją antrojo kėlinio dalį, Bolonijos klubas pirmavo arti dviženklio pranašumo siekusiu rezultatu, bet kėlinio pabaigoje Brady Manekas smeigė du tritaškius bei sumažino žalgiriečių deficitą iki 5 taškų (37:42).

Trečiasis kėlinys pasižymėjo dideliu bangavimu. Žalgiriečiai ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą, bet „Virtus“ labai greitai atsakė galingu spurtu, kuris leido susikurti net 15 taškų persvarą.

Tiesa, kauniečiai vėl sugebėjo atsitiesti ir į lemiamas dešimt žaidimo minučių išėjo atsilikinėdami 7 taškų skirtumu (58:65).

Žalgiriečiai demonstruoja įspūdingą charakterį ir vėl išlipo iš 15 taškų deficito, o po Keenano Evanso tritaškio įgijo 4 taškų persvarą.

Likus 7 sekundėms iki rungtynių pabaigos, varžovai sušvelnino deficitą iki minimumo (80:79).

Keenanas Evansas pataikė vieną baudos metimą ir lemiamas metimas atiteko italams.

Bolonijos klubas suklydo, to pasekoje, žalgiriečiai iškovojo pirmąją pergalę šiame Eurolygos sezone.

„Žalgiris“: K.Evansas 25 (4/6 trit., 2 per. kam.), E.Ulanovas 11, R.Šmitas 10, T.Dimša 8, B.Manekas 8, A.Butkevičius 6, N.Mitrou-Longas 6, L.Birutis 4, L.Lekavičius 2, K.Hayesas 2 (8 atk. kam., 2 per. kam.).

„Virtus“: J.Mickey 18 (6 atk. kam.), T.Shengelia 17 (4 rez. perd.), O.Dobričius 12, I.Cordinier 12 (9 rez. perd.).