Šelionės tęsiasi: po latvių kojomis krito ir Ispanija © FIBA nuotr.

Latvija pasaulio čempionate patiesė dar vieną krepšinio milžiną.

Antrojo etapo pirmajame mače Luca Banchi auklėtiniai 74:69 (17:16, 12:16, 18:26, 27:11) įveikė Ispanijos rinktinę.

Prieš ketvirtą kėlinį latviai atsilikinėjo dviženkliu skirtumu (47:58), tačiau jie sužaidė nuostabų ketvirtą kėlinį.

Geležinę gynybą paskutiniame ketvirtyje pademonstravusi Latvijos rinktinė po Rodiono Kurucso metimo turėjo jau 5 taškų persvarą (70:65).

Ispanija turėjo ataką, kuomet su tritaškiu galėjo lyginti rezultatą, bet jie pasirinko dvitaškį. Jis skriejo pro šalį, o du tikslūs Rodiono Kurusco baudos metimai įtvirtino pergalę Latvijai.

Dabartinėje situacijoje Latvijai reikia laimėti prieš Braziliją bei sulaukti Ispanijos pralaimėjimo prieš Kanadą. Antrasis etapas tęsis už dviejų dienų.

Davis Bertanis vedė savo komandą į pergalė. Jis pelnė 16 taškų (3/7 trit.), 13 taškų pridėjo lemiamu metu spindėjęs Rodionas Kurucsas, po 11 surinko Andrejus Gražulis, Kristers Zorikas bei Rolandas Šmitas.

Willy Hernangomezas Ispanijos gretose surinko 14 taškų, tačiau tai nuo pralaimėjimo neišgelbėjo.