Gresia permainos: Seime pasiūlyta įvesti tiesioginį LFF valdymą © lff.lt nuotr.

Lietuvos futbole bręsta iki šiol neregėtos permainos.

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, į kurį buvo iškviesti ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai, buvo svarstoma galimybė įvesti tiesioginį LFF valdymą.

Šios idėjos iniciatorius – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Posėdžio metu Seimo atstovai uždavė jiems rūpimus klausimus LFF vadovams apie rinktinės rezultatus, jaunimo ugdymą bei pačią federacijos struktūrą.

Jei LFF būtų įvestas tiesioginis valdymas, Lietuvos rinktinei ir klubams grėstų pašalinimai iš tarptautinių turnyrų jau šiais metais. „Žalgiris“ šiandien kausis su „Malmo“ ekipa Švedijos dėl vietos Europoje. 

„Siekiant esminių permainų reikia tiesioginio UEFA valdymo, arba su UEFA palaiminimu Lietuvos valdžios veiksmų, kuriais būtų paskirtas laikinasis reguliatorius, atliktas nepriklausomas veiklos ir finansinis auditas, pakeisti įstatai ir surengti nauji demokratiniai federacijos organų rinkimai“, – situaciją komentavo M. Majauskas.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko teigimu, toks žingsnis yra būtinas, siekiant esminių permainų LFF. 

Specialioje spaudos konferencijos Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė: „Esu dėkingas, kad ir tokiomis sąlygomis galėjome išgirsti mūsų Seimo narių pasisakymus, jų nuomones, pasiūlymus, galimus sprendimus būdus.

Tai yra ganėtinai po ilgo tarpo įvykęs mūsų susitikimas. Keista tik tai, kad tai apie šį susitikimą buvo pranešta prieš savaitę ir, kad jis vyko nuotoliniu būdu.

Turiu su savimi visus raštus, susirašinėjimus ir atsakymus Seimo nariams. Tačiau jokios reakcijos nebuvo, jokio grįžtamojo ryšio nebuvo dėl jų užimtumo arba buvo prašoma atsiųsti klausimus ir sakydavo jie, kad viską atrašys raštu. Tai ištikrųjų yra gėda, kadangi praeitais metais per futsal pasaulio čempionatą turėjome tiek FIFA generalinės sekretorės vizitą, tiek prezidento vizitą ir derinome viską su mūsų aukšto rango pareigūnais, kurie nesurado galimybių pasikalbėti. Nors yra pasirašomos peticijos, tačiau parodyti didelio dėmesio FIFA atstovams nesuderinama“, – teigė generalinis LFF sekretorius. 

E. Stankevičius taip pat pridėjo, kad posėdis, pagal jį ir LFF, nebuvo visiškai teisingas: „Tas šiandienos posėdis pavyko visai neblogai, gaila tik, kad neleido pristatyti visos norimos medžiagos, kadangi mano giliu įsitikinimu jeigu Seimo biudžeto ir finansų komiteto nariai kviečiasi į posėdį, tai apie finansus turėjome pašnekėti.

Gaila, bet nei vieno klausimo, susijusių su futbolo galimu finansavimu, su klubu prisidėjimais, nebuvo. Visą laiką prakalbėjome apie galimus pokyčius, tam tikrus klubo įsitraukimus į federacijos valdymo klausimus. 

Toks vaizdas susidarė, kad nenorėjo arba negalėjo jie girdėti LFF vadovybės pasisakymų apie mūsų vykdomą veiklą, kokius sprendimus esame priėmė federacijos valdyme, kas dalyvauja federacijos valdyme, iš tikrųjų norėtųsi konstruktyvesnio dialogo.

Šiandien po posėdžio kalbėjome tiek su UEFA, tiek su FIFA vadovybe. Dar kartą siunčiame raštus dėl mūsų įstatų atitikimo, arba neatitikimo, kaip teigė komiteto nariai. Organizuosime susitikimą su Seimo ir komiteto nariais, kurie šiandien išreiškė susirūpinimą“, – situaciją bandė paaiškinti E. Stankevičius. 

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos