Eurolygos atkrintamųjų serijoje Monake – dramatiška Š. Jasikevičiaus auklėtinių pergalė po pratęsimo © Euroleague nuotr.

Eurolygos atkrintamųjų serijos iki trijų pergalių pirmosiose rungtynėse dramatišką pergalę po pratęsimo iškovojo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahce“.

Sashos Obradovičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 91:95 (26:15, 20:22, 15:23, 20:21, 10:14) nusileido svečiams iš Stambulo.

Rungtynės užtikrinčiau pradėjo šeimininkai – jau pirmojoje kėlinio pusėje „AS Monaco“ komanda įsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (14:4), o pirmąjį ketvirtį baigė turėdami solidų 11 taškų pranašumą – 26:15. D. Motiejūnas spindėjo pirmajame kėlinyje – lietuvis per 7 minutes pelnė 8 taškus (2/2 trit., 2/2 baud.) ir svariai prisidėjo prie Monako ekipos atotrūkio.

Antrajame kėlinyje šeimininkų pranašumas išaugo iki 14 taškų (34:20), tačiau „Fenerbahce“ greitai atsakė 5 taškais – Nigelis Hayes-Davisas pelnė dvitaškį, tritaškį pridėjo Tyleris Dorsey ir atsilikimas aptirpo iki vienženklio – 25:34. Antroje kėlinio dalyje kova vyko taškas į tašką ir Šarūno Jasikevičiaus ekipa į ilgąją pertrauką išėjo turėdami tų pačių 9 taškų deficitą – 37:46.

Trečiajame kėlinyje svečiai išėjo su didesne energija – Nickas Calathesas pelnė dvitaškį, Marco Guduričius ir N. Hayes-Davisas pelnė po tritaškį, o „Fenerbahce“ atsilikimas ištirpo iki vieno tikslaus metimo – 45:47. Visgi Monako komanda nepalūžo ir paskutinėmis kėlinio sekundėmis pirmavo 4 taškais (61:57), tačiau nuostabus N. Calatheso metimas iš beveik pusės aikštės paskutiniąją kėlinio sekundę šią persvarą nukirpo iki minimalios – 61:60.

Ketvirtajame kėlinyje N. Calathesas pelnė 2 baudos metimus ir „Fenerbahce“ pirmąjį kartą nuo pirmųjų rungtynių taškų įsiveržė į priekį (62:61), bet S. Obradovičiaus kariauna atsakė 5 taškais ir susigrąžino 4 taškų pranašumą (66:62). „Fenerbahce“ ir toliau nesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo, o „AS Monaco“ tolo (72:63). Š. Jasikevičiaus auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą ir po dviejų T. Dorsey tritaškių sumažino atsilikimą iki 1 taško (73:74). Rungtynių pabaigoje komandos žaidė taškas į tašką, o per pagrindinį laiką nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko – 81:81.

Pratęsimą aukštesne pavara pradėjo Stambulo ekipa – po tritaškį pelnė N. Calathesas ir N. Hayes-Davisas (87:82). Monako krepšininkų mėginimai pasivyti varžovus buvo nesėkmingi, o „Fenerbahce“ šventė dramatišką pergalę rezultatu 95:91

Donatas Motiejūnas pralaimėtojų ekipai pelnė 12 taškų (1/1 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 4 kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

„Fenerbahce“ slaptas ginklas Nate'as Sestina pelnė 16 taškų (1/3 dvit., 4/5 trit., 2/4 baud.) bei atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Rungtynėse traumą patyrė vienas iš Stambulo ekipos lyderių Scottie Wilbekinas. Gynėjas nerungtyniavo nuo trečiojo kėlinio pradžios.

„AS Monaco“: E. Okobo 19, J. Loydas 16 (5 asm. praž.), M. Jamesas 16 (3/9 dvit., 1/6 trit., 7/8 baud.), D. Motiejūnas 12, A. Diallo 10, J. Blossomgame'as 8 (9 atk. kam.).

„Fenerbahce“: N. Hayes-Davisas 19 (7 atk. kam.), N. Calathesas 17, N. Sestina 16 (6 atk. kam.), T. Dorsey 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M. Guduričius 11 (5 rez. perd.).